FOTO/VIDEO: / Briljantni Brozović odveo Dinamo do važne pobjede

Dinamo je u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka došao do važne pobjede. Odličnom igrom u drugom dijelu Modri su slavili nad danskim prvakom Aalborgom s 1:0.

30.7.2014.
12:36

Dinamo koji smo gledali u drugom poluvremenu u ovom dvoboju želimo gledati u narednim europskim utakmicama. Brz, razigran, opasan i konkretan. Nakon prvog dijela koji je bio mučenje, Modri su u nastavku izašli na travnjak u sasvim drugom ruhu i na kraju su iskoristili trenutak inspiracije Marcela Brozovića, strijelca jedinog pogotka na susretu.

Trenutak odluke dogodio se u 49. minuti. Brozović je krasno pucao iskosa s lijeve strane kaznenog prostora nakon povratne lopte Domagoja Antolića, a njegov je udarac odsjeo u samom daljem donjem kutu Aalborgovog gola.

Danski je prvak najbolju priliku na utakmici imao u 61. minuti kada je Lukas Spalvis neometano pucao glavom s ruba peterca nakon ubacivanja s desne strane, ali je njegov udarac bio neprecizan i otišao je pokraj Eduardovih vratiju.

Dinamo bi u slučaju prolaska protiv Aalborga mogao opet postati nositelj u četvrtom pretkolu Lige prvaka. Naime, u utorak je na gostovanju kod Debrecena bjeloruski BATE, koji ima bolji koeficijent od Dinama, izgubio s 1:0, a u srijedu je Salzburg s 2:1 poražen od Karabakha.

Stoga je Dinamu za status nositelja u play-offu potrebno da u trećem pretkolu ispadnu dva od ovih šest klubova: Celtic, BATE, Salzburg, APOEL, Steaua (2:2 kod Aktobea) i Sparta (nadigrali 4:2 Malmo).

Uzvratna utakmica u Zagrebu protiv Aalborga na rasporedu je 6. kolovoza.

Aalborg - Dinamo Zagreb 0-1 (Brozović 49)