Večer koju će dinamovac pamtiti cijeli život!

Dinamo je u 4. pretkolu Lige prvaka, u prvoj utakmici na Maksimiru, pobijedio Maribor 2:1. Ali kakva je to bila večer za kapetana Milana Badelja!

22.8.2012.
22:56

Teško kako se i očekivalo, Dinamo je slavio protiv Maribora i stekao kakvu takvu prednost za uzvrat u grotlu stadiona 'Ljudski vrt'. Apsolutna 'zvijezda' večeri bio je kapetan Milan Badelj koji je na svom maksimirskom oproštaju (odlazi u HSV) prvo zabio autogol u 39. minuti, a potom Modrima donio pobjedu u 74. minuti. No, krenimo redom!

Dinamo je sjajno otvorio susret. Čačićeva momčad povela je već u desetoj minuti utakmice. Sammir je pucao s 30-ak metara, lopta se odbila na desnu stranu do Domagoja Vide koji ju je po zemlji poslao pred gol, a tamo ju je dočekao Duje Čop i lakoćom je smjestio u mrežu. Modri su nastavili s pritiskom, ali kako je poluvrijeme odmicalo, on je bio sve manji. Kazna je stigla u 39. minuti. Goran Cvijanović je iskosa s desne strane izveo slobodni udarac, pucao je po zemlji, a Badelj je nespretno gurnuo loptu u gol Ivana Kelave. http://www.dailymotion.com/embed/video/xszuuc

Čop je u 44. minuti promašio s desetak metara, Josip Pivarić je u 66. minuti pucao koji centimetar pored vratnice, a sreća se Zagrepčanima napokon osmjehnula u 74. minuti. Čop je lijepo proigrao Badelja koji je iz drugog plana izbio sam pred Jasmina Handanoviča i zabio, ispostavilo se, pogodak za pobjedu. Prednost Dinama mogao je povećati Sammir koji je u 85. minuti iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. No, istini za volju, mogli su Modri putovati u Sloveniju i s još kojom loptom u svojoj mreži. Dvaput je, naime, u odličnoj prilici bio Robert Berić, ali prvi je put poslao loptu pored stative, a drugi put je njegov udarac sjajno obranio Kelava.

No sve u svemu, prednost je tu! Maribor će u uzvratu biti pod velikim pritiskom svojih navijača i morat će krenuti u napad od samog početka. A to je ono što Dinamu najviše odgovara!

Malaga - Panathinaikos 2-0 (Demichelis 17, Eliseu 34) BATE Borisov - Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2-0 (Rodionov 29, 78) AEL Limassol - Anderlecht 2-1 (Junior 34, Miguel 73 / Mbokani 62) Sporting Braga - Udinese 1-1 (Ismaily 68 / Basta 23)