Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u 3. pretkolo Lige prvaka s lakoćom.

22.7.2014.
10:26

Sastav Zorana Mamića u uzvratu je sve nedoumice oko pobjednika riješio na početku drugog poluvremena.

U razmaku od samo dvije minute zabili su Soudani i Josip Šimunić i prolaz je bio potvrđen. El Arbi Hillel Soudani je u igru ušao na početku drugog poluvremena umjesto Dejana Radonjića i odmah po ulasku zabio je pogodak.

Lijepo ga je proigrao Marko Pjaca malo unutar kaznenog prostora iskosa s desne strane, a ovaj je lijepim udarcem ljevicom u luku pronašao dalji nebranjeni kut Žalgirisovih vratiju.

Dok se domaćini još nisu stigli oporaviti Dinamo je poveo 2-0. Iz kornera je ubacio Domagoj Antolić, a glavom je s nekih osam metara s čuvarem na leđima mrežu zatresao Šimunić udarcem u sam donji desni kut.

Litavci su se nadali da bi im prednost mogla biti činjenica da se igralo na domaćoj travi, ali istina je da se nisu pokazali opasnijom prijetnjom po Modre.

U 3. pretkolu Dinamu će suparnik biti danski prvak Aalborg.

Žalgiris Vilnius - Dinamo Zagreb 0-2 (Soudani 47, Šimunić 49), ukupni rezultat 0-4