JUVENTUS SLAVI! / Kaznili su nevjerojatan promasaj Jamesa!

U prvom susretu polufinala nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pobijedio Real Madrid 2:1 i s golom prednosti putuje na Santiago Bernabeu na uzvrat koji je 13. svibnja.

5.5.2015.
10:23

Juventus je poveo pogotkom bivseg napadaca Reala Alvara Morate u 9. minuti, a izjednacio je Cristiano Ronaldo u 27. minuti. Torinska 'Stara dama' je u 58. minuti stigla do novog vodstva i to iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Carlos Tevez. Kazneni udarac je skrivio Carvajal oborivsi upravo argentinskog napadaca.

Real je bio oslabljen neigranjem naseg Luke Modrica i francuskog napadaca Karima Benzeme, dok kod Juventusa nije bilo Paula Pogbe i Asamoaha.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Juventus je posljednji put u polufinalu Lige prvaka bio prije 12 godina i to upravo protiv Reala. U prvom susretu Real je slavio 2-1, no Juve je u uzvratu s Igorom Tudorom u sastavu pobijedio 3-1 i usao u finale, no u zavrsnom ogledu na Old Traffordu torinski sastav je izgubio od Milana nakon izvodenja jedanaesteraca. Od mnogih zvijezda koje su tada igrale za Juve i Real u sastavima su ostali jos jedino vratari Gianluigi Buffon i Iker Casillas.

Juve je sjajno usao u utakmicu i vec u sestoj minuti Morata je opasno zaprijetio suparnickim vratima, no Casillas je obranio. Ipak, dvije minute kasnije 'Stara dama' je povela. Carlos Tevez je pucao, Casillas je obranio, a Morata postigao pogodak svom bivsem klubu. Europski prvak je uzvratio u 27. minuti, a strijelac je bio Ronaldo koji zabio 54. gol ove sezone u svim natjecanjima i rekordni 76. u Ligi prvaka.

James je prosao izmedu Vidala i Bonuccija i ubacio loptu na drugu vratnicu gdje je Ronaldo poentirao glavom. 'Kraljevski klub' je 41. minuti mogao do potpunog preokreta. Isco je sjajno ubacio, a James sa svega nekoliko metara udarcem glavom uzdrmao vratnicu.

Torinska 'Stara dama' je u 58. minuti stigla do novog vodstva i to iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Carlos Tevez. Kazneni udarac je skrivio Carvajal oborivsi upravo argentinskog napadaca. U sudackoj nadoknadi Fernando Llorente je mogao zabiti i treci gol za talijanskog prvaka, no slabo je reagirao.