SUZE U MADRIDU: / I Modric se nervira! Bolna osveta odbacenog realovca!

Nogometasi Juventusa izborili su finale Lige prvaka nakon sto su u uzvratnom dvoboju polufinala na Santiago Bernabeu odigrali 1:1 protiv Real Madrida i tako obranili prednost 2:1 iz prve utakmice.

13.5.2015.
14:05

Real je poveo u 23. minuti golom Cristiana Ronalda iz jedanaesterca, a izjednacio je Alvaro Morata u 57. minuti. 'Kraljevski klub' je dominirao prakticki cijelu utakmicu. Imao je niz sjajnih prilika, posebno u prvom poluvremenu, a njegovi igraci uputili su 20 udaraca prema suparnickim vratima. No, to nije bilo dovoljno. Juventus je pak iz prakticki jedine prave prilike stigao do gola koji ga je odveo u finale, prvo nakon 2003. kada je u zavrsnom susretu na Old Traffordu nakon izvodenja jedanaesteraca izgubio od Milana.

Juve ce u finalu 6. lipnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu igrati protiv Barcelone koja je u utorak u uzvratnom dvoboju izgubila u Munchenu od Bayerna 2:3, no prosla je dalje zbog 3:0 pobjede iz prve utakmice.

Za oba kluba bit ce to osmo finale Kupa i Lige prvaka. Torinska 'Stara dama' je u dosadasnjih sedam finala dva puta bila prvak Europe (1985, 1996), a pet puta je porazena (1973, 1983, 1997, 1998, 2003), dok je Barcelona u sedam finala cetiri puta pobijedila (1992, 2006, 2009, 2011), a tri puta izgubila (1961, 1986, 1994).

Real je silovito krenuo u susret i mogao je do vodstva vec u 36 sekundi, no Gareth Bale je nakon Marcelova ubacaja pucao glavom preko gola. U sestoj minuti zaprijetio je i Karim Benzema, no i njegov udarac je zavrsio preko gostujucih vratiju. U 20. minuti Bale je sjajno opalio sa 20-tak metara, no Gianluigi Buffon je 'iscupao' loptu iz samog kuta. Dominacija 'Kraljevskog kluba' rezultirala je vodstvom u 23. minuti, a pogodak je iz jedanaesterca postigao Cristiano Ronaldo. Bio je to njegov 77. pogodak u elitnom natjecanju 'Starog kontinenta' cime se izjednacio na vrhu ljestvice s Lionelom Messijem. Kazneni udarac je skrivio Chiellini oborivsi Jamesa Rodrigueza.

Real je mogao povecati vodstvo u 28. minuti nakon brze kontre, no Ronaldo je umjesto udarca izabrao asistenciju i pogresno dodao. U 30. minuti nakon kornera je opasno pucao Benzema, no Buffon je ponovo bio siguran. U samoj zavrsnici prvog poluvremena domacin je propustio jos jednu odlicnu priliku. Bale je dugackom loptom uposlio Ronalda koji je snazno pucao iz kosa, ali je lopta pogodila vanjski dio mreze.

Real je u prvom dijelu imao 13 udaraca prema suparnickim vratima, dok je Juve samo jednom ugrozio suparnicka vrata i to kada je Vidal u 15. minuti pucao sa 20-tak metara, a Casillas u svom 150. nastupu u Ligi prvaka obranio.

Talijanski prvak je u nastavak susreta usao aktivnije i u 50. minuti vrlo lako je mogao izjednaciti, no Claudio Marchisio je sa 18 metara pucao pored gola. Daleko bolju igru Torinezi su okrunili izjednacenjem u 57. minuti, a strijelac je bio Alvaro Morata, koji je tako svom bivsem klubu zabio i drugi pogodak, nakon sto je bio strijelac i u prvom susretu u Torinu. Nakon poravnanja rezultata ocekivano je uslijedio pritisak Reala, medutim sve je moglo biti gotovo u 69. minuti kada je Marchisio izbio sam ispred Casillasa, no 'sveti Iker' je spasio Real.

Do promjene rezultata je moglo doci u 72. minuti, no Bale je nastavio s promasajima. Ovoga puta glavom je pucao preko gola. Tri minute kasnije Velsanin je jos jednom zaprijetio, no ponovo preko gola. U posljednjih deset minuta uslijedila je opsada Juventusovog gola, no vise nije bilo promjene rezultata. Nas Luka Modric je kraj utakmice docekao kraj tunela uz teren, ocekivano se nervirajuci. Realu je propala jos jedna sezona.