Završeno je prvih osam utakmice 4. kola Lige prvaka. U šlageru večeri Real Madrid je pred svojim navijačima svladao Liverpoola s 1:0 pogotkom Karima Benzeme.

4.11.2014.
13:40

Malmo - Atletico Madrid 0:1 Juventus - Olympiacos 3:2

Ljestvica: 1. Atletico Madrid 4 3 0 1 10 3 9 2. Olympiakos Pirej 4 2 0 2 6 7 6 3. Juventus 4 2 0 2 5 4 6 4. Malmo 4 1 0 3 2 9 3 U šlageru prve večeri 4. kola Lige prvaka Real Madrid je pred svojim navijačima na stadionu Santiago Bernabeu svladao Liverpoola s 1:0. Time je i matematički osigurao prolaz dalje iz skupine B, te prepustio borbu za drugo slobodno mjesto ostatku društva.

Prije dva tjedna Kraljevski klub je nokautirao Redse na Anfieldu 3:0 i očekivalo se da bi mogao ponoviti sličan scenarij na svome travnjaku, pogotovo nakon što je gostujući trener Brendan Rodgers izveo na teren prilično 'šarenu' postavu. U sastavu, čak ni na klupi, nije bilo našeg Dejana Lovrena, dok je kod domaćih svih 90 minuta standardno dobro odradio Luka Modrić.

Real je od samog starta preuzeo inicijativu, pucali su domaći sa svih strana, ali gostujući vratar Mignolet je zaustavljao sve udarce domaćih, sve do 27. minute. Isco je tada pronašao Marcela na lijevoj strani, a Brazilac ubacio pred gol za usamljenog Karima Benzemu kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

I drugo je poluvrijeme donijelo veću inicijativu Madriđana, a najbolju su priliku imali u 71. minuti kada je oporavljeni Gareth Bale, koji je ušao u nastavku, s desetak metara pogodio gredu. Ipak, probudio se i Liverpool i skupio nekoliko udaraca prema Casillasu, a kad je vidio da bi mogao uzeti nekakav plijen u Španjolskoj, Rodgers je uveo u igru kapetana Gerrarda, te Sterlinga i Coutinha. Promjene rezultata, međutim, nije bilo.

Realu je to 12. uzastopna pobjeda u službenim utakmicama, ali zanimljivo je istaknuti da Cristiano Ronaldo u ovoj utakmici nije uspio dostići rekordera Raula koji je u Ligi prvaka zabio 71 gol. Portugalcu i dalje manjka jedan da se izjednači.

U drugoj utakmici ove skupione Basel je pred svojim navijačima deklasirao Ludogorec s 4:0 golovima Embola, Gonzaleza, Gashija i Suchog.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Basel - Ludogorec 4:0 Real Madrid - Liverpool 1:0

Ljestvica: 1. Real Madrid 4 4 0 0 11 2 12 2. Basel 4 2 0 2 6 6 6 3. Liverpool 4 1 0 3 2 6 3 4. Ludogorec 4 1 0 3 3 8 3

U skupini A Juventus je bio na velikim mukama protiv Olympiacosa. Povela je Stara dama pogotkom Andree Pirla iz slobodnjaka i to u njegovoj jubilarnoj 100. utakmici u Ligi prvaka. Gosti su, međutim, preokrenuli preko Botije i N'Dinga, da bi Juve do kraja ipak izborio pobjedu 3:2 autogolom vratara Roberta i pogotkom Pogbe.

Vodeća momčad skupine je s devet bodova Atletico koji je u utorak kao gost svladao švedski Malmö s 2:0. Strijelci su bili Koke i Raul Garcia, a naš je Mario Mandžukić za španjolske prvake igrao do 69. minute.