Nogometaši Maribora u 4.

5.11.2014.
22:03

Maribor - Chelsea 1:1 Sporting - Schalke 4:2

Redoslijed: Chelsea 8 Schalke 5 Sporting 4 Maribor 3 Agim Ibraimi i Jasmin Handanović su novi heroji Slovenije. Prvi je u 50. minuti doveo Maribor u vodstvo protiv slavnog engleskog kluba, a potonji u završnici utakmice obranio jedanesterac Edenu Hazardu.

Ibraimi je u akciji za gol dočekao jednu loptu na rubu šesnaesterca i savršeno plasiranim udarcem je poslao u suprotne rašlje. Petr Čech nije mogao baš ništa. Inače, strijelac je makedonski reprezentivac i bratić Dinamovog veznjaka Arijana Ademija.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Ipak, nisu Slovenci izdržali do kraja, Nemanja Matić je u 73. minuti izjednačio rezultat nakon kornera, a Eden Hazard je u 85. minuti imao zicer za pobjedu. No, belgijski reprezentativac nije zabio s bijele točke i uskoro je počelo veliko slavlje u Sloveniji. Chelsea gazi sve u Premiershipu, a onda su zapeli na 'malom' Mariboru, kojeg su uzgred rečeno u prvoj utakmici dobili sa 6:0.

Drugi dvoboj u skupini, pripao je Sportingu. Portugalci su rezultatom 4:2 dobili Schalke i tako zadržati šansu za prolazak u drugi krug. Autogol Slimanija doveo je Schalke u vodstvo, ali onda su zabili tri zaredom domaći i preokrenuli utakmicu za prvu pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Šahtar - BATE Borisov 5:0 Athletic - Porto 0:2

Redoslijed: Porto 10 Šahtar 8 BATE 3 Athletic 1 U skupini H, sve je već odlučeno. Samo luda teorija može izbaciti Porto i Šahtar iz drugog kruga. Portugalci i Ukrajinci još nisu upisali poraz ove sezone, a u 4. kolu su nastavili pobjedama.

U Lavovu je pukla 'petarda'. Laganih 5:0 bilo je za Šahtar protiv BATE Borisova, uz hattrick Adriana. Darijo Srna se upisao u strijelce, zabio je prvi gol na utakmici. Bjelorusi nakon četiri kola su primili čak 19 golova, ali svejedno nisu posljednji na tablici.

Baski su najveće razočaranje Lige prvaka, uz Manchester City. Izbacili su Napoli u doigravanju i činilo se kako odlična momčad iz Bilbaoa bi mogla biti i hit elitnog natjecanja, ali oni ove sezone samo bacaju svoje navijače u očaj. Porto je sa San Mamesa uzeo tri boda, Martinez i Brahimi su u nastavku donijeli pobjedu, uz zapucani jedanaesterac.

SKUPINA E Bayern - Roma 2:0 (Ribery 38, Götze 64) Manchester City - CSKA 1:2 (Toure 8/Doumbia 2, 34)

SKUPINA F PSG - Apoel 1:0 (Cavani 2) Ajax - Barcelona 0:2 (Messi 36, 76)

SKUPINA G Sporting - Schalke 4:2 (Sarr 26, Nascimento 52, Nani 72, Slimani 90/Slimani 16-ag, Aogo 88) Maribor - Chelsea 1:1 (Ibraimi 50/Matić 75)

SKUPINA H Šahtar - BATE 5:0 (Srna 19, Teixeira 48, Adriano 58-11m, 83, 89) Athletic - Porto 0:2 (Martinez 56, Brahimi 73)