Hrvatski majstor je Barçin junak, Juventus osvojio Dortmund!

Barcelona i Juventus potvrdili su pobjede iz prvih utakmica osmine finala Lige prvaka. Barcelona je golom Rakitića svladala Manchester City, dok je Juventus s 3:0 protutnjao Dortmundom.

18.3.2015.
11:09

BARCELONA: Ter Stegen - Alves, Pique, Mathieu, Alba - Rakitić, Mascherano, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

MANCHESTER CITY: Hart - Sagna, Demichelis, Kompany, Kolarov,- Fernandinh, Toure - Milner, Silva, Nasri - Agüero

STRIJELCI: 1:0 Rakitić (31.) Barcelona je na Camp Nou očitala nogometnu lekciju grogiranim Građanima, a povesti su Katalonci trebali već u 6. minuti kada je udarac Neymara zaustavila stativa nakon izgubljene lopte Vincenta Kompanyja.

Tako se na gol moralo čekati do 32. minute kada je Rakitić okrunio jedan brzi kontranapad. S desne strane na lijevo lijepo ga je proigrao Lionel Messi, a Rakitić je lijepim i odmjerenim lobom prebacio vratara Manchester Cityja Joea Harta i zabio svoj prvi gol u Ligi prvaka, te postao 71. različiti igrač Katalonaca koji se upisao među strijelce u ovom natjecanju.

Imao je katalonski velikan još nekoliko prilika za nokaut engleskog prvaka do kraja prvog dijela, ali Luis Suarez bio je neprecizan, a u 44. minuti na putu do mreže nakon njegovog udarca ispriječila se tek vratnica. Manchester City bio je nevidljiv dobar dio susreta, a onda je u 78. minuti došao do prilike za izjednačenje. U kaznenom prostoru Sergio Agüero je pao nakon duela s Javierom Mascheranom, a potom je i sam krenuo u izvođenje najstrože kazne.

No, njegov udarac bio je katastrofalan i Barçin vratar Ter Stegen mu je obranio. Rakitić je igru napustio u 84. minuti uz ovacije Camp Noua, a Barcelona je prednost uspjela sačuvati.

Stadion Signal Iduna Park - 65,590 gledatelja; Sudac: Milorad Mažić (Srbija);

Strijelci: 0-1 Tevez (3), 0-2 Morata (70), 0-3 Tevez (79)

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller - Subotić, Hummels, Papastathopoulos, Schmelzer (od 36. Kirch) - Bender (od 63. Ramos), Gündogan, Reus, Kampl - Mhitarjan (od 63. Blaszczykowski) - Aubameyang

JUVENTUS: Buffon - Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner, Evra - Pogba (od 27. Barzagli), Marchisio, Vidal - Pereyra, Morata (od 77. Matri), Tevez (od 81. Pepe)

Utakmicu u Dortmundu od samog je početka usmjerio rani pogodak Carlosa Teveza. Odapeo je argentinski napadač topovski, izvan ruba kaznenog prostora s nekih 25 metara, a njegov udarac nije mogao zaustaviti Borussijin vratar Roman Weidenfeller.

Borussiju je primljeni pogodak presjekao i bacio je u vodu taktičke zamisli Jürgena Kloppa. Pokušavali su Nijemci svim silama doći do gola koji bi vratio neizvjesnost u utakmicu, ali do njega nisu stigli. Talijanski prvak imao je odgovor na sve, a u 70. minuti izveli su munjevitu kontru i povećali prednost. Ovoga puta Tevez je bio asistent, a strijelac Alvaro Morata. Tevez je Morati servirao kao na pladnju i ovome zaista nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Konačnih 0:3 za Juventus postavio je svojim drugim golom Tevez u 79. minuti. Sjevnuo je novi kontranapad Bianconera, a Tevez je s vrha kaznenog prostora probušio Borussijinog vratara.