Ostavili ih na čistoj nuli: Veliko upozorenje za Dinamo i Split!

Nogometaši Aalborga, suparnici Dinama u 3. pretkolu Lige prvaka, uspješno su odradili generalnu probu uoči dvoboja protiv zagrebačkog kluba.

26.7.2014.
20:59

U 2. kolu danskog prvenstva Aalborg je na svojoj su Nordjyske Areni pobijedio Midtjylland s 2:0. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 0:0, aktualni su danski prvaci unutar samo tri minute u nastavku slomili otpor gostiju. U 63. je minuti strijelac bio 24-godišnji napadač Anders Jacobsen, a samo tri minute kasnije je s bijele točke zabio i Nicklas Helenius, napadač na posudbi iz Aston Ville. Prva utakmica između Aalborga i Dinama na rasporedu je u srijedu u Danskoj, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Zagrebu.

Isto tako, nogometaši Čornomoreca, suparnici Splita u 3. pretkolu Europa lige, vrlo su uvjerljivo krenuli u novo izdanje ukrajinskog prvenstva. Čornomorec je u 1. kolu pred svojim navijačima u Odesi deklasirao novog prvoligaša Olimpik s 4:0. Dvostruki su strijelci za domaće bili Oleksij Gaj i Vitalij Balašov.

Na odličan je način tako Čornomorec najavio gostovanje u Splitu predstojeći četvrtak. Uzvratni dvoboj 3. pretkola na rasporedu je, pak, tjedan dana kasnije u Odesi.