U srijedu je kompletirano 1. kolo nogometne Lige prvaka, a najuvjerljiviju pobjedu dana upisali su igraci Porta koji su sa 6:0 deklasirali BATE Borisov u dvoboju skupine H.

17.9.2014.
21:12

Athletic Bilbao - Sahtar 0:0 Porto - BATE Borisov 6:0 (Brahimi 5,32,57; Martinez 37, Adrian 61, Aboubakar 76) Bjelorusi su tesko nastradali kod najboljeg portugalskog kluba. Proteklih godina znali su odigrati nulu s Milanom ili nadigrati Bayern, no Porto im je uzeo mjeru. Reklo bi se, prosli su kao Dinamo u Ligi prvaka...

U svakom poluvremenu su Portugalci zabili po tri gola, a prvo ime dvoboja bio je Yasine Brahimi s tri gola. Alzirac je tek cetvrti africki igrac u povijesti Lige prvake koji je zabio hattrick. Prije njega su to napravili - pogadate Drogba i Eto'o, te Yakubu Aiyegbeni koji je to ucinio 2003. godine u dresu Maccabija iz Haife(!).

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

I dok je na Dragaou bila golijada, gledatelji na San Mamesu u Bilbaou su ostali razocarani u prvoj utakmici Lige prvaka u njihovom gradu nakon 16 godina. Athletic i Sahtar su odigrali bez golova, a nas Darijo Srna je zaradio prvi zuti karton na utakmici u 29. minuti. Nevjerojatan je podatak kako je Sahtar nakon sest kola domaceg prvenstva i ovog dvoboja primio samo jedan gol.

Ajax - PSG 1:1 (Schoene 74/Cavani 14) Barcelona - APOEL 1:0 (Pique 28)

U skupini F, Nou Camp je vidio mrsavu Barceloninu pobjedu nad APOEL-om (1:0). Gerard Pique u 28. minuti donio je domacinu tri boda. Messi je ubacio iz prekida, a branic je bio naspretniji u kaznenom prostoru i tako uvelicao veliki dan Xavija. Barcelonin veznjak je u srijedu dostigao rekordera Lige prvaka - Raula s 142 nastupa u elitnom natjecanju. Odigrao je 60 minuta, kada ga je zamijenio Iniesta. Nas Ivan Rakitic odgledao je utakmicu s klupe.

Ajax je uspio doci do boda protiv neuvjerljivog PSG-a. Francuzi su slabo usli u sezonu, a u Amsterdamu su poveli golom Cavanija u prvom dijelu nakon velike pogreske Ajaxove obrane, no u nastavku su domacini izjednacili golom Schoene, a u 74. minuti. Zlatan Ibrahimovic je ostao bez ucinka protiv kluba s kojim je napravio iskorak na nogometnoj sceni.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js Skupina E Bayern - Manchester City 1:0 (Boateng 90) Roma - CSKA 5:1 (Iturbe 6, Gervinho 10, 31, Maicon 20, Ignasevic 50-ag/Musa 82)

Skupina F Ajax - PSG 1:1 (Schoene 74/Cavani 14) Barcelona - APOEL 1:0 (Pique 28)

Skupina G Chelsea - Schalke 1:1 (Fabregas 11/Huntelaar 62) Maribor - Sporting 1:1 (Zahovic 90/Nani 80)

Skupina H Athletic - Sahtar 0:0 Porto - BATE Borisov 6:0 (Brahimi 5,32,57; Martinez 37, Adrian 61, Aboubakar 76)