Real je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedio Borussiju s 3:0. Domaćin je poveo već u 3. minuti golom Balea, no ipak je 'preživio' rekord Benzeme koji je Dinamo matirao već u 2.

2.4.2014.
14:35

Real je u Madridu u potpunosti dominirao i kontrolirao utakmicu, a slavio je golovima Garetha Balea, Isca i Cristiana Ronalda.

Počelo je sve već u trećoj minuti kada je akciju s desne strane započeo Karim Benzema, dodao do Danija Carvajala, a ovaj je proslijedio u sredinu do Balea. Lagani dodir brzonogog Velšanina bio je potom dovoljan za prvo slavlje na tribinama.

//rutube.ru/video/embed/6900270

Real je tako zabio svoj najbrži gol u Ligi prvaka nakon onog Karima Benzeme Dinamu u pobjedi 6:2 22. studenog 2011. Napadač Reala je tada pogodio mrežu Modrih već u 2. minuti.

Na 2-0 povisio je Isco u 27. minuti prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora, a konačan je rezultat postavio Cristiano Ronaldo u 57. minuti.

//rutube.ru/video/embed/6900302

Za gol mu je asistirao Luka Modrić koji je odigrao vrlo dobrih 90 minuta. Hrvatski je veznjak proigrao Ronalda proturivši loptu između dvojice Borussijinih igrača, a sjajni Portugalac je smireno proturio loptu ispod Romana Weidenfellera.

//rutube.ru/video/embed/6900371

Bio je to Ronaldu 14. ovosezonski gol u Ligi prvaka, čime je izjednačio rekord po najvećem broju postignutih golova u ovom natjecanju u vlasništvu Lionela Messija (iz sezone 2011/12).

Real je lako mogao pobijediti i većom gol-razlikom da nije bilo nekoliko sjajnih intervencija Weidenfellera, a zabrinutost za navijače domaće kluba može biti prijevremeni šepajući izlazak Ronalda (u 80. minuti).