OGLAS

Pogledajte kakvu je golčinu sjajni Modrić zabio na Old Traffordu!

Real je na uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv Manchester Uniteda stigao s rezultatom 1:1 iz prve utakmice i gubio od 49. minute. Nani je zaradio crveni karton u 56.

5.3.2013.
9:00

Manchester. Stadion: Old Trafford. Sudac: Cüneyt Çakır (Turska)

Manchester United (4-2-3-1): De Gea - Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra - Carrick, Cleverley (od 73. Rooney) - Nani, Welbeck, Giggs - Van Persie

Real Madrid (4-2-3-1): Lopez - Arbeloa (od 59. Modrić), Ramos, Varane, Coentrao - Khedira, Alonso - Di Maria (od 44. Kaka), Özil (od 71. Pepe), Ronaldo - Higuain

Strijelci: 1:0 - Ramos (49, autogol), 1:1 - Modrić (66), 1:2 - Ronaldo (69). Ključni trenutak susreta bio je kontroverzni crveni karton Portugalca Nanija u redovima Manchester Uniteda u 56. minuti utakmice.

Nani je neoprezno krenuo na izbijenu loptu iz Unitedova šesnasterca, te na otprilike 40-ak metara od svog gola čepovima kopačke pogodio Alvara Arbelou. Turski sudac Cüneyt Çakιr mu je pokazao crveni karton zbog čega je Alex Fergusonpoludio.

Menadžer Uniteda se sa svojom 71 godinom na leđima digao sa stolca brzinom munje, te poletio prema četvrtom sucu kako bi protestirao. No, pomoći nije bilo, Nani je već bio na putu prema svlačionici.

Samo minutu kasnije trener Reala Jose Mourinho uveo je u igru Luku Modrića, koji se odmah nametnuo na travnjaku. Bilo ga je posvuda, tražio je loptu, išao okomito prema golu, a potom je u 66. minuti uslijedio njegov, vjerojatno, potez karijere!

Modrić je na otprilike 25 metara od Unitedova gola primio loptu, 'lažnjakom' izbacio domaćeg igrača, povukao još korak dva prema golu, te s 20 metara desnom nogom opalio. Lopta je uz pomoć lijeve vratnice De Geina gola ušla u mrežu i Real je izjednačio na 1:1.

United se nije uspio trznuti iz letargije nakon primljenog pogotka, kao ni crvenog kartona, a već je primio drugi.

Gonzalo Higuain odigrao je u šesnaestercu domaćina na desnoj strani dupli pas s Mesutom Özilom, te ubacio brzu prizemnu loptu prema drugoj strani peterca, gdje ju je klizeći, vanjskim dijelom kopačke, iz vrlo malog kuta, u mrežu svom bivšem klubu ugurao Cristiano Ronaldo.

Bio je to osmi Portugalčev pogodak u isto toliko nastupa ove sezone u Ligi prvaka, te 18. u isto toliko susreta u posljednje dvije sezone. Sveukupno mu je to bio 46. pogodak u Ligi prvaka u karijeri.

Manchester je poveo početkom drugog poluvremena autogolom Sergija Ramosa, nakon što je loptu s lijeve strane ubacio Nani.

Imao je engleski sastav na kraju susreta odličnih prilika da izjednači na 2:2, no tada se na golu Reala ukazao Diego Lopez, koji je 'skinuo' nekoliko vrlo teških lopti (Vidić, Van Persie, Rooney).

Sveukupno je 'rezervni' vratar Reala skupio sedam obrana na utakmici, najviše od svih susreta u kojima je nastupio nakon što je stigao u Madridu zbog ozljede Ikera Casillasa.

Bio je ovo prvi poraz Uniteda u nokaut fazi Lige prvaka od 2005. godine i Milana, koji je slavio s minimalnih 1:0. Recimo i da je Real postao prva momčad u povijesti Lige prvaka koja je slavila dva puta protiv Uniteda na Old Traffordu!

"Igrali smo loše. Ispala je bolja momčad", rekao je kratko i jasno nakon susreta trener Kraljevskog klubaJose Mourinho.