SVI IGRAJU, BAYERN POBJEĐUJE: / Pogledajte kako je njemački stroj uništio Portugalce

21.4.2015.
12:06

BAYERN: Neuer - Rafinha (od 72. Rode), Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (od 89. Dante) - Müller, Lewandowski, Götze (od 86. Weiser)

PORTO: Fabiano - Reyes (od 33. Ricardo), Maicon, Marcano, Martins Indi - Herrera, Casemiro, Torres - Ricardo Quaresma (od 46. Ruben Neves), Martinez, Brahimi (od 67. Evandro)

STRIJELCI: 1-0 Thiago Alcantara (14), 2-0 Boateng (21), 3-0 Lewandowski (27), 4-0 Müller (36), 5-0 Lewandowski (40), 5-1 (Martinez), 6-1 Xabi Alonso (88)

Jubilarnu stotu službenu utakmicu na klupi Bayerna Pep Guardiola je proslavio jednom od najboljih predstava svoje momčadi otkad je došao u München. Ozljedama poharani njemački velikan od prve je minute krenuo u juriš na vrata gostiju. U 12. je minuti Lewandowski pogodio vratnicu, a to je bio samo nagovještaj onoga što je slijedilo.

Praktički sve lopte koje su do kraja poluvremena domaći uputili prema golu završile su u mreži. Krenulo je pogotkom Thiaga u 14. minuti nakon nabacivanja Bernata, osam minuta kasnije je glavom precizan bio i Boateng, a glavometanje je nastavio i Lewandowski u 34. minuti. Tom je golu, inače, prethodilo čak 26 dodavanja što je ovosezonski rekord Lige prvaka.

Samo dvije minute poslije već je bilo 4:0, ovaj put je pogodak postignut nogom, a autor je bio Müller koji je sada s 27 golova najefikasniji njemački nogometaš u povijesti Lige prvaka (Mario Gomez ostao na 26). Čudesno prvo poluvrijeme Bayern je okončao i petim pogotkom: strijelac je u 40. minuti opet bio Lewandowski na dodavanje Müllera.

U nastavku se Bayern ipak malo opustio i dao gostima da dođu do zraka. Iskoristio je to Martinez i u 74. minuti zabio utješni gol. Imao je ubrzo nakon toga još jednu priliku kojom je mogao zakuhati stvari na terenu, ali nije bio precizan i to je bio kraj svih nada. Do kraja je Portu još isključen Marcano, a Alonso je u 88. minuti iz slobodnog udarca zabio za konačnih 6:1.

BARCELONA: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - RAKITIĆ, Busquets (Sergio, 46), Iniesta (Xavi, 46)- Messi, Suarez (Pedro, 75), Neymar

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Verratti, Cabaye (Moura, 66), Matuidi (Rabiot, 80)- Pastore, Ibrahimović, Cavani (Lavezzi, 80)

STRIJELCI: 1-0 Neymar (14), 2-0 Neymar (34)

Barcelona je glavninu posla obavila još prošli tjedan kada je svladala PSG na njegovom Parku prinčeva s 3:1. Uzvrat je više-manje bio formalnost, Katalonci su slavili s 2:0 i osigurali prolaz među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta sedmi put u zadnjih osam godina, a gostima nije pomogao ni povratak Ibrahimovića koji je odradio suspenziju.

Povela je Barcelona već u 14. minuti i to nakon trenutka briljancije neuništivog Andresa Inieste. Španjolski je reprezentativac u slalomu prošao nekoliko čuvara, a potom poslao idealnu loptu Neymaru koji je zaobišao vratara i donio prednost domaćima. Brazilski napadač je bio strijelac i za 2:0 u 34. minuti nakon nabacivanja sunarodnjaka Alvesa s desne strane. Bio je to već peti pogodak Neymara u utakmicama protiv PSG-a - nikad nitko nije bio tako efikasan protiv Parižana u Ligi prvaka.

Dodajmo još za kraj da je naš Ivan Rakitić odigrao svih 90 minuta za Barcelonu, a u 48. minuti je uputio vrlo dobar udarac s 30-ak metara, ali Sirigu je obranio.