Svjetski spektakl! Modrić i Mandžukić će se 'potući' za finale Lige prvaka!

U Lyonu se održao ždrijeb polufinala Lige prvaka i Europske lige. Real će se za finale boriti s Bayernom, a Atletico Madrid s Chelseajem.

10.4.2014.
13:12

Real i Bayern su se i prošle sezone našli među četiri najbolje momčadi Europe, Chelseaju je to uspjelo sezonu ranije, dok je Atletico Madridu ovo prvi plasman u polufinale nekog europskog kupa nakon 40 godina, četvrti ukupno.

Real je u polufinalu rekordni 25. put, četvrti zaredom, no Kraljevski klub boli podatak da nije igrao finale još od 2002. godine kada je osvojio deveti europski naslov. Barcelona ih je izbacila u polufinalu 2011. godine, 2012. Bayern, a prošle sezone Borussija.

Real je izgubio 11 od 20 međusobnih dvoboja s Bayernom, a u glavama realovaca se vjerojatno još vrti film tužnog ispadanja na Santiago Bernabeu prije dvije godine.

Bayern će, pak, ove sezone pokušati postati prva momčad koja je uspjela obraniti naslov osvajača Lige prvaka.

Chelsea je Atletico pobijedio 4:0 na Stamford Bridgeu u skupini 2009./10. te odigrao 2:2 na gostovanju, no Španjolci su se 'osvetili' slavljem 4:1 u njihovom posljednjem susretu u finalu Superkupa 2012. godine.

Prve polufinalne utakmice su na rasporedu 22./23. travnja, a uzvrati tjedan dana kasnije. Finale se igra 24. svibnja u Lisabonu.

Uoči ždrijeba Lige prvaka održan je onaj za Europsku ligu, a polufinalne parove čine Sevilla - Valencia te Benfica - Juventus.

Prve utakmice polufinala igraju se 24. travnja, uzvrati 1. svibnja, a finale je na rasporedu 14. svibnja u Torinu.

"Sve četiri momčadi su sposobne osvojiti Europsku ligu, no mi se koncentriramo na sebe. najvažnije je da nastavimo igrati istim intenzitetom i samopouzdanjem jer nas čekaju teške bitke. Svi imaju isti cilj, a mi ćemo dati sve od sebe da osvojimo ovo natjecanje", rekao je kapetan Seville Ivan Rakitić.

Plasman u polufinale nogometne Lige prvaka Bayernu je u dosad donio zaradu od 60 milijuna eura, navode njemački mediji.

U to su uključene premije i udio od prodaje televizijskih prava.

Plasman u finale Lige prvaka koji će se odigrati 24. svibnja u Lisabonu Bayernu će donijeti dodatnih 6.5 milijuna eura, a uspiju li postati prva momčad u povijesti Lige prvaka s obranjenim naslovom, klub će inkasirati dodatnih 11.66 milijuna eura.

Prošle je sezone, za usporedbu, Bayern od premija i udjela od raspodjele televizijskih prava, dakle bez prihoda od gledatelja, inkasirao 55 milijuna eura.