Nogometaši Dinama ni u trećem kolu Lige prvaka nisu uspjeli izbjeći poraz. Modri su doživjeli novu tešku katastrofu, ne toliko na terenu koliko na tribinama. Tek nešto više od 6.

24.10.2012.
23:10

Zagreb. Stadion: Maksimir. Gledatelja: 6.600. Sudac: Fırat Aydınus (Turska)

Dinamo (4-3-2-1): Kelava - Vrsaljko, Puljić, Šimunić Pivarić - Vida, Brozović, Kovačić - Ibanez, Čop - Sammir

PSG (4-3-1-2): Sirigu - Jallet, Alex, Silva, Maxwell - Bodmer, Verratti, Matuidi - Pastore - Menez, Ibrahimović

Strijelci: Ibrahimović (33), Menez (43) Hrvatski prvak je u utakmicu ušao znatno bolje nego u prve dvije, u kojima je izgubio od Porta i kijevskog Dinama. Trener Ante Čačić je na teren izveo dosta iznenađujuću postavu, s Antom Puljićem i Šimom Vrsaljkom u zadnjoj liniji, Domagojem Vidom u veznom redu, te Dujom Čopom, Sammirom i Luisom Ibanezom, koji su bili najbliže suparničkom golu. Funkcioniralo je to u prvih 20-25 minuta sasvim solidno. Dinamo je brzim kontrama prijetio Parižanima, a posebno je opasan bio iz prekida. Vida je tako u četvrtoj minuti pucao glavom preko gola, a Sammir je tri minute kasnije sjajno pucao iz kornera izravno po golu, ali je Salvatore Sirigu izvukao loptu ispod grede. http://www.dailymotion.com/embed/video/xul0mt

Prije toga je, već u drugoj minuti, najveća zvijezda gostiju Zlatan Ibrahimović sam izbio pred Dinamov gol, ali je Ivan Kelava obranio njegov udarac. Reagirao je vratar Modrih dobro i prilikom dobrih pokušaja Ibrahimovića u sedmoj i Jeremyja Meneza u 20. minuti, ali nije mogao ništa napraviti u 32. minuti kada je Javier Pastore proigrao Meneza na lijevoj strani, ovaj je pretrčao Puljića i gurnuo loptu Ibrahimoviću, kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0. Šveđaninu je to bio 30. pogodak u karijeri u Ligi prvaka. U 43. minuti je Pastore ponovno pronašao Meneza lijevo, Puljić ga nije uspio zaustaviti, a Kelavi je lopta prošla kroz noge za 2:0. http://www.dailymotion.com/embed/video/xul0uk

U nastavku je utakmica bila manje zanimljiva, PSG je rutinski čuvao prednost, ali je imao i dvije velike prilike. Najprije je u 64. minuti Ibrahimović prebacio Kelavu, ali je lopta otišla pored vratnice, da bi u 79. minuti Thiago Silva pogodio gredu. Spomenimo još da je u 90. minuti u igru za Dinamo ušao 16-godišnji Alen Halilović, kojem je to bio debi u Ligi prvaka. Dinamo je na kraju izgubio od puno jačeg i bogatijeg protivnika, no najveći poraz Modri su ipak doživjeli na tribinama, posjet je, unatoč primamljivoj nagradnoj igri, ponovno bio katastrofalan.

Redoslijed: 1. Porto 9 2. PSG 6 3. Dinamo Kijev 3 4. Dinamo Zagreb 0

U drugoj utakmici skupine Porto je na svome Dragau pobijedio kijevski Dinamo 3:2 i s maksimalnih devet bodova zadržao prvo mjesto. U 15. je minuti za vodstvo Porta pogodio Silvestre Varela, nakon što je velik posao prije toga odradio Lucho Gonzalez. Svega šest minuta kasnije Oleg Gusjev je iskoristio nabacivanje Miguela Velosa iz kornera i glavom donio Kijevljanima izjednačenje. Do poluvremena je, međutim, Porto vratio prednost na svoju stranu, i to nakon akcije dvojice sjajnih Kolumbijaca. James Rodriguez je lijepo asistirao za Jacksona Martineza, koji se oslobodio Jevhena Hačeridija i matirao Oleksandra Šovkovskog. U 72. je minuti Dinamo došao do novog izjednačenja pogotkom Browna Ideyea, ali je već šest minuta kasnije Martinez ostao sam pred praznim golom nakon ubacivanja Gonzaleza i loše reakcije Šovkovskog, pa mu nije bilo teško zabiti svoj drugi, a Portov treći pogodak večeri. Spomenimo da je Ognjen Vukojević igrao za Dinamo do 84. minute, kada ga je zamijenio Niko Kranjčar.