OGLAS

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Bayern sa 1:0 na Santiago Bernabeu u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka.

23.4.2014.
17:10

Trenutak odluke dogodio se već u 19. minuti. Zabio je Karim Benzema iz polukontre i donio Kraljevskom klubu prednost. Francuskom napadaču na drugoj vratnici lijepo je s lijeve strane prizemno dodao Fabio Coentrao, a njemu nije bilo teško postići svoj peti ovosezonski gol.

Zanimljivo, Coentrau je to bila prva asistencija u 26 nastupa u Ligi prvaka (20 za Real i 6 za Benficu). Real je poveo iz svoje prve prave prilike na utakmici. Bayern je očekivano svojom tika-takom dominirao u posjedu lopte, ali Real se organizirano branio i djelovao je puno opasnije iz kontranapada. Tako su velike prilike za povećanje svog vodstva imali preko Cristiana Ronalda i Angela di Marije u 26., odnosno 41. minuti.

No, oba su puta Realovi igrači bili neprecizni. I Ronaldov i Di Marijin udarac otišli su preko gola. Ronaldo je pucao neometan s nekih 11 metara, dok je Di Maria iskosa s desne strane s nekih 6, 7 metara pucao neprecizno.

U drugom poluvremenu nastavili smo gledati sličnu igru kao iz prvog dijela, a Bayern je najbolju i jedinu pravu priliku imao preko džokera s klupe Marija Götzea, ali je njegov udarac iz 84. minute sjajno obranio Iker Casillas. Vratar Kraljevskog kluba je ove sezone u Ligi prvaka vratar s najviše obrana (40).

U sudačkoj nadoknadi Bayern je tražio kazneni udarac nakon pada Thomasa Müllera u kaznenom prostoru, ali sudac Howard Webb ostao je nijem. Ostaje dojam da je dobro odlučio budući da je Müller pao sam, a ne zbog kontakta sa Xabijem Alonsom.

Nakon prve utakmice Realov Luka Modrić je mogao dakako biti sretniji od Bayernovog napadača Marija Mandžukića. Obojica su hrvatskih nogometaša odigrali cijele utakmice za svoje klubove.

Uzvratna utakmica u minhenskoj Allianz Areni igra se 29. travnja.