Nogometaši PSG-a su u spektakularnoj utakmici na Parku prinčeva uspijeli pobijediti Barcelonu s 3:2, i nanijeti joj prvi poraz u ovom natjecanju.

30.9.2014.
13:19

PSG: Sirigu, Marquinhos, Maxwell, Van der Wiel, David Luiz, Lucas, Thiago Motta(C), Matuidi, Verratti, Pastore, Cavani

BARCELONA: Stegen, Mascherano, Jordi Alba, Daniel Alves, Mathieu, Rakitić, Busquets, Iniesta(C), Pedro Rodríguez, Messi, Neymar

Ovo je bila utakmica za pamćenje! Nogometaši PSG-a na fantastičan su način došli do prva tri boda u Ligi prvaka ove sezone. Barceloni je ovo, pak, prvi ovosezonski poraz u ovom natjecanju.

Tako je francuski prvak produžio niz bez europskog poraza na Parku Prinčeva na 30 utakmica. Domaćin je poveo golom Davida Luiza u 10. minuti, no Barca je dvije minute kasnije izjednačila pogotkom Lionela Messija nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali i Neymar, te Iniesta. Parižani su u novo vodstvo stigli u 26. minuti kada je Marco Verratti iskoristio lošu reakciju gostujućeg vratara Marca-Andrea ter Stegena i glavom zabio za 2-1.

Golijada se nastavila i u drugom dijelu. Blaise Matuidi je u 54. minuti zabio za 3-1, no dvije minute kasnije Neymar je vratio Barcu u život. U samoj završnici je bilo prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao. Ivan Rakitić je igrao do 69. minute kada ga je zamijenio Xavi Hernandez koji je postao novi rekorder LP po broju nastupa. Bio je to Xavijev 143 susret u 'elitnom društvu'.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Do sada je dijelio prvo mjesto sa Raulom sa po 142 nastupa.

U drugom susretu iz skupine APOEL i Ajax su odigrali bez pobjednika, 1-1. Gosti su poveli u 28. minuti golom Lucasa Andersona, no tri minute kasnije Ciprani su izjednačili nakon što je Manduca realizirao kazneni udarac.

Nakon dva kola na ljestvici vodi PSG sa četiri boda, Barcelona ima tri, Ajax dva, a APOEL jedan bod.

Skupina E:

CSKA Moskva-Bayern 0-1 (Mueller 22pen)

Manchester City-Roma 1-1 (Aguerro 4pen/Totti 23)

1 Bayern 2 2 0 0 2:0 6

2. AS Roma 2 1 1 0 6:2 4

3. Manchester City 2 0 1 1 1:2 1

4. CSKA Moskva 2 0 0 2 1:6 0

Skupina F:

Apoel N.-Ajax 1-1 (Manduca 31pen/Andersen 28)

PSG-Barcelona 3-2 (David Luiz 10, Verratti 26, Matuidi 54/Messi 12, Neymar 56)

1. PSG 2 1 1 0 4:3 4

2. FC Barcelona 2 1 0 1 3:3 3

3. Ajax Amsterdam 2 0 2 0 2:2 2

4. APOEL Nikosia 2 0 1 1 1:2 1

Skupina G:

Schalke 04-Maribor 1-1 (Huntelaar 56/Bohar 37)

Sporting L.-Chelsea 0-1 (Matić 34)

1 Chelsea 2 1 1 0 2 1 4

2 Maribor 2 0 2 0 2 2 2

2 Schalke 04 2 0 2 0 2 2 2

4 Sporting 2 0 1 1 1 2 1

Skupina H:

BATE Borisov-Athletic Bilbao 2-1 (Poljakov 19, Karnickij 41/Aduriz 45)

Šahtar Donjeck-Porto 2-2 (Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 85/Jackson Martinez 89pen, 90+4). Promašeni penal: Brahimi (Por, 35).