U utorak navecer pocelo je 22. izdanje nogometne Lige prvaka, a vec u prvom kolu vidjeli smo mnostvo iznenadenja i majstorskih poteza.

16.9.2014.
21:50

Olympiacos - Atletico Madrid 3:2 Juventus - Malmo 2:0 Atletico je u Pireju katastrofalno otvorio utakmicu. Proslosezonski finalist Lige prvaka vec je u 30. minuti gubio 2:0 kod tradicionalno neugodnih Grka koje predvodi legenda Reala Michel. Olympiacos je u vodstvo doveo Masuaku u 13. minuti, na 2:0 povisio je Afellay u 30., a Madridane je u igru vratio nas Mario Mandzukic.

Mandzo je u centar pozornosti dosao vec u 4. minuti kad je makedonski Albanac sa svicarskom putovnicom Pajtim Kasami laktom udario hrvatskog napadaca u glavu. Mandzukic je pao kao pokosen, izgledalo je to ruzno, potom je iznesen s terena i nakon ukazane lijecnicke pomoci se ipak vratio u igru.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

'Osveta' je stigla u 38. minuti. Ansaldi je s lijeve strane ubacio loptu na drugu stativu, a tamo je najvisi bio Mandzukic koji u svom stilu, glavom pogada mrezu i vraca Atletico u igru. Nazalost po Madridane, Grci su u drugom dijelu jos povecali prednost. Na 3:1 je u 73. minuti povisio Mitroglou.

Veliku vecer grcke momcadi nije mogao zasjeniti niti pocasni pogodak Atletica pet minuta prije kraja. Zabio je Griezmann koji je u 56. minuti zamijenio Gabija, ali Atletico vise nije imao snage za poravnjanje i sva tri boda ostala su na Pireju.

U drugoj utakmici skupine A Juventus je u Torinu s minimalnih 2:0 svladao Malmo. Oba gola za prvaka Italije zabio je, tko drugi nego Carlos Tevez, prvi u u 59. minuti, a drugi u posljednjim trenucima susreta.

Benfica - Zenit 0:2 Monaco - Bayer Leverkusen 1:0 U veceri iznenadenja, jos jedno se dogodilo u skupini C. Zenit je na gostovanju slavio protiv Benfice s uvjerljivih 2:0. Ruska momcad potvrdila je fantasticnu formu na pocetku sezone vec u 5. minuti kad je Hulk zabio za 1:0, a Vitsel je u 22. minuti postavio konacnih 2:0.

Treba i reci kako je domacin 70 minuta imao igraca manje nakon sto je u 18. minuti iskljucen vratar domace momcadi Artur Moraes.

U drugom susretu skupine C, Monaco naseg Danijela Subasica je pobijedio Bayer iz Leverkusena s 1:0. Pobjednicki pogodak zabio je Moutinho u 61. minuti.

Skupina A:

Olympiacos - Atletico Madrid 3:2 (Masuaku 14', Afelay 31', Mitroglou 73' /Mandzukic 38', Griezmann 87') Juventus - Malmo 2:0 (Tevez 59' 90')

Skupina B:

Real Madrid - Basel 5:1 (Suchy a.g. 15', Bale 30', Ronaldo 31', James 37', Benzema 80'/ Gonzalez 38') Liverpool - Ludogorec 2:1 (Balotelli 82' Gerrard 90+3'/, Abalo 90+1')

Skupina C:

Monaco - Bayer Leverkusen 1:0 (Moutinho 61') Benfica - Zenit 0:2 (Hulk 5', Witsel 22')

Skupina D:

Dortmund - Arsenal 2:0 (Immobile 45', Aubameyang 48') Galatasaray - Anderlecht 1:1 (Yilmaz 91+1'/Praet 52')