U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka nogometaši Atletica i Real Madrida su na stadionu Vicente Calderon odigrali neodlučeno 0:0.

14.4.2015.
12:10

ATLETICO MADRID: Oblak; Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira; Arda Turan, Gabi, Suarez, Koke; Griezmann, Mandžukić

REAL MADRID: Casillas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Kroos, Modrić, James; Bale, Benzema, Ronaldo Veliki gradski derbi odigran je pred navijačima Rojiblancosa. Real je u prvih 45 minuta bio bolja momčad, stvorio je više prigoda, ali na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

I Mario Mandžukić za Atletico i Luka Modrić za Real započeli su susret od prve minute i odigrali su čitav susret. Real je imao veliku priliku već u 4. minuti, ali je udarac Garetha Balea sjajno obranio Atleticov vratar Oblak.

Zanimljiv se detalj dogodio u 8. minuti susreta kada je Mandžukić faulirao Modrića, a potom je Cristiano Ronaldo opasno zaprijetio iz slobodnjaka. No, ponovno je siguran na vratima bio Oblak. Nakon pola sata igre Real je imao čak 71% posjed lopte, ali dominaciju nije uspio okruniti i pogotkom.

Tek u završnici prvog poluvremena uspio je Atletico zaprijetiti na vrata Reala, oba puta preko Antoinea Griezmanna, ali je Iker Casillas sačuvao svoja vrata. Početkom nastavka Atletico je imao najozbiljniju priliku na utakmici preko Arde Turana, a već u sljedećoj minuti Sergio Ramos je u šesnaestercu zahvatio Mandžukića laktom i hrvatski napadač prokrvario je na travnjaku Vicente Calderona.

Bijesnog Mandžukića smirivati je morao i Modrić, a na kraju su mu liječnici uspjeli zakrpati arkadu. Na kraju se uspio vratiti u igru i odmah je dobio žuti karton zbog duela s Varaneom. Ramos je, pak, za svoj raniji start prošao bez opomene.

U nastavku je Atletico bio opasniji nego li u prvom dijelu, a u završnici su domaćini tražili i jedanaesterac nakon pada Fernanda Torresa u šesnaestercu, ali uzalud. Modrić je u 86. minuti imao lijep pokušaj s ruba šesnaesterca, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Na kraju je utakmica završila bez pogodaka, što ostavlja posve neizvjesnim tko će biti putnik u polufinale uoči uzvrata na Santiago Bernabeuu.

Stadion Juventusa. Gledatelja: 40.000. Sudac: Kralovec (Češka)

Strijelci: 1-0 Vidal (57-11m).

JUVENTUS: Buffon - Lichsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Vidal, Pirlo (Barzagli, 74'), Marchisio - Pereyra (Sturaro, 87'), Tevez, Morata (Matri, 83')

MONACO: Subašić - Raggi (Berbatov, 71'), Carvalho, Abdennour, Kurzawa, Moutinho, Fabinho, Kondogbia - Dirar (Bernardo Silva, 51'), Martial (Matheus, 87'), Ferreira-Carrasco

U drugoj utakmici dana Juventus je u Torinu savladao Monaco s minimalnih 1:0 golom Artura Vidala iz jedanaesterca U 57. minuti. Hrvatski vratar Monaca Danijel Subašić savladan je s bijele točke, a udarac Čileanca u rašlje je bio neobranjiv.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Penal je prethodno izborio Alvaro Morata nakon prekršaja Ricarda Carvalha u kaznenom prostoru.