Dinamo je u 2. kolu Lige prvaka izgubio od kijevskog Dinama s 2:0, a taj je rezultat domaćin imao još u poluvremenu. Hrvatski prvak je prvi pogodak primio već u 3. minuti, dok je Pivarić u 33.

3.10.2012.
16:31

Kijev. Olimpijski stadion. Gledatelja: 45.000. Sudac: Martin Atkinson (Engleska).

DINAMO KIJEV: Šovkovski, Silva, Mihalik, Taiwo, Khacheridi, Veloso, Vukojević, Jarmolenko (od 80. Mehmedi), Gusev (od 83. Raffael), Kranjčar (od 46. Garmaš), Ideye.

DINAMO ZAGREB: Kelava, Šimunić, Tonel, Vida, Calello (od 46. Čop), Ademi, Kovačić, Sammir (od 78. Carrasco), Pivarić, Brozović, Beqiraj (od 58. Rukavina).

Strijelci: 1:0 - Gusev (3), 2:0 - Pivarić (33 - ag)

SKUPINA A Dinamo Kijev - Dinamo Zagreb 2:0 (Gusev 3, Pivarić 33-ag) Porto - PSG 1:0 (Rodriguez 83)

1. Porto 6 2. PSG 3 3. Dinamo Kijev 3 4. Dinamo Zagreb 0 S puno su optimizma stigli zagrebački nogometaši u Kijev, ali isti je splasnuo nakon manje od tri minute igre. Bivši dinamovac Ognjen Vukojević ubacio je s desne kijevskog napada, te sjajno naciljao glavu Olega Guseva, kojeg je pak neoprezno pratio Domagoj Vida.

Domaćin je i nakon toga bio dominantan te prijetio, a pogodak je postigao u 33. minuti nakon još jedne pogreške modre obrane. Vratar Ivan Kelava na vrlo loš način je ispucao loptu iz svog kaznenog prostora.

Ona je došla do 30-ak metara na Dinamovoj polovici gdje ju je pokupio Taye Taiwo, prošao po strani, ubacio oštro u peterac, a na nju je natrčao nesretni Josip Pivarić i zabio autogol.

Do kraja susreta promjene rezultata više nije bilo tako da je Dinamo, računamo li prošlu sezonu, upisao i osmi uzastopni poraz u Ligi prvaka kada je igranje u skupini u pitanju.

Recimo i da je Niko Kranjčar napustio igru nakon prvog poluvremena, te da je Ognjen Vukojević igrao svih 90 minuta, te pritom, uz asistenciju, zaradio žuti karton u 76. minuti.

Drugu utakmicu skupine igranu u Portugalu između Porta i PSG-a riješio je Kolumbijac James Rodriguez u samoj završnici. Na asistenciju Fernanda zabio je u 83. minuti, te odveo Porto na vrh ljestvice skupine A.

Recimo da je Porto sasvim zasluženo u konačnici slavio s obzirom da je puno više prijetio prema golu Salvatorea Sirigua. Da njega nije bilo Porto bi vjerojatno slavio i s nekoliko pogodaka razlike.

U trećem kolu, koje je na rasporedu 24. listopada, Dinamo će ugostiti pariški PSG, dok će Porto dočekati ukrajinskog viceprvaka.

SKUPINA A Dinamo Kijev - Dinamo Zagreb 2:0 Porto - PSG 1:0

SKUPINA B Arsenal - Olympiakos 3:1 Schalke - Montpellier 2:2

SKUPINA C Zenit - Milan 2:3 Anderlecht - Malaga 0:3

SKUPINA D Ajax - Real 1:4 Manchester City - Borussia Dortmund 1:1