Zavrseno je prvih osam utakmica posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka. U Torinu su Juventus i Atletico odigrali 0:0 sto znaci da su Spanjolci ostali prvi, a Talijani drugi u skupini A.

9.12.2014.
13:15

Skupina A

Juventus - Atletico Madrid 0:0 Olympiacos - Malmo 4:2 (Fuster 22, Dominguez 63, Mitroglou 87 / Kroon 59, Rosenberg 81)

Ljestvica:

1. Atletico Madrid 13 2. Juventus 10 3. Olympiacos 9 4. Malmo 3

Skupina B

Liverpool - Basel 1:1 (Gerrard 81/ Frei 25) Real Madrid - Ludogorec 4:0 (Ronaldo 20-11m, Bale 38, Arbeloa 81, Medran 88)

Ljestvica:

1. Real Madrid 18 2. Basel 7 3. Liverpool 5 4. Ludogorec 4 U skupini A Juventus i Atletico Madrid odigrali su u Torinu miroljubivo bez golova uz nastup Marija Mandzukica od prve do posljednje minute, dok je u drugoj utakmici skupine Olympiacos pobijedio Malmo na domacem travnjaku s 4:2 golovima Davida Fustera, Alejandra Domingueza, Konstantinosa Mitrogloua i Ibrahima Afellaya.

Remi Juventusa i Atletica znaci da je spanjolski prvak prosao dalje kao pobjednik skupine, dok je talijanski prvak, koji je bio opasnija momcad na travnjaku, prosao kao drugoplasirani.

Olympiacos je ostao bod kratak za drugo mjesto, ali ce nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, dok je Malmo zavrsio svoj europski nastup za ovu sezonu.

Real Madrid rutinski je savladao Ludogorec sa 4:0 na Santiago Bernabeuu. Cristiano Ronaldo zabio je svoj 72. gol u Ligi prvaka i prestigao Raula Gonzaleza (71). Vise golova od njega zabio je tek Lionel Messi (74). Zabio je Ronaldo iz jedanaesterca koji je skrivio Marcelinho igravsi rukom u kaznenom prostoru i tako ostavio svoju momcad s igracem manje buduci je zasluzio crveni karton.

Drugi gol za veliki Real zabio je Gareth Bale glavom na dodavanje Tonija Kroosa, treceg je postigao Alvaro Arbeloa, a posljednjeg "dzoker" s klupe Alvaro Medran.

U drugoj utakmici skupine B Basel i Liverpool remizirali su 1:1. Basel je sokirao Liverpool na Anfieldu ranim vodstvom. Goste je u vodstvo doveo Fabian Frei u 25. minuti dalekometnim udarcem ljevicom malo izvan ruba kaznenog prostora koji je odsjeo u maloj mrezici nemocnog Simona Mignoleta.

Redsi su igrali s desetoricom od 60. minute kada je iskljucen Lazar Markovic zbog jedva primjetnog kontakta njegove ruke i lica Safarija i to svega 13 minuta po ulasku u igru, ali su svejedno uspjeli izjednaciti golom Stevena Gerrarda u 81. minuti. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool kojem za utjehu ostaje nastup u Europskoj ligi.

Skupina C

Benfica - Bayer Leverkusen 0:0 Monaco - Zenit St. Peterburg 2:0 (Abdennour 63, Fabinho 89)

Ljestvica:

1. Monaco 11 2. Bayer 10 3. Zenit 7 4. Benfica 5

Skupina D

Borussia Dortmund - Anderlecht 1:1 (Immobile 58 / Mitrovic 85) Galatasaray - Arsenal 1:4 (Sneijder 89 / Podolski 3, 90+2, Ramsey 11, 29)

Ljestvica:

1. Borussia Dortmund 13 2. Arsenal 13 3. Anderlecht 6 4. Galatasaray 1

U skupini C Benfica i Bayer Leverkusen podijelili su bodove u Lisabonu odigravsi 0:0 u susretu u kojem Tin Jedvaj nije nastupio za goste, dok je Monaco kod kuce savladao Zenit 2:0 golovima Aymena Abdennoura i Taveresa Fabinha. Danijel Subasic je ponovno bio sjajan na vratima Monaca i zadrzao je mrezu netaknutom. Ove je sezone u Ligi prvaka loptu iz mreze vadio tek jednom. Monacu je pobjeda donijela i prvo mjesto u skupini ispred Bayera, dok ce Zenit natjecanje nastaviti u Europskoj ligi.

U skupini D Arsenal je na krilima Aarona Ramseyja i Lukasa Podolskog slavio u gostima kod Galatasaraya 4:1, dok je Borussia Dortmund odigrala protiv Anderlechta 1:1 pred domacim navijacima. Povela je Borussia golom Cire Immobilea, da bi bod Anderlechtu donio Aleksandar Mitrovic u 85. minuti.

Ramsey je prvo proigrao Lukasa Podolskog za vodstvo Topnika vec u trecoj minuti, da bi potom dvama golovima sam rijesio pitanje pobjednika. Oba je zabio ljevicom, a posebno je lijep bio njegov drugi gol kojeg je zabio topovskim udarcem s nekih 25 metara. Pocasni gol za Galatasaray u zavrsnici je zabio Wesley Sneijder, dok je u sudackoj nadoknadi Lukas Podolski zatresao mrezu po drugi put. Borussia ce zdrijeb osmine finala iscekivati kao pobjednik skupine, Arsenal kao drugoplasirani, dok Anderlecht svoj put u europskoj sezoni nastavlja u Europskoj ligi.