Nogometasi Barcelone pobijedili su Bayern s 3:0 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka, te time napravili ogroman korak prema plasmanu u berlinski finale.

6.5.2015.
14:02

BARCELONA: Ter Stegen - Dani Alves, Pique, Mascherano (od 89. Bartra), Jordi Alba - Rakitic (od 82. Xavi), Busquets, Iniesta (od 87. Rafinha) - Messi, Suarez, Neymar

BAYERN MUNCHEN: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Xabi Alonso - Lahm, Schweinsteiger - Muller (od 79. Gotze), Lewandowski, Alcantara

STRIJELCI: 1-0 Messi (77), 2-0 Messi (80), 3-0 Neymar (90+4) Navalila je Barcelona od prve minute na vrata Bayerna i u potpunosti bila dominantna u prvih 45 minuta. Imala je 52 posto posjeda lopte, ali i ono sto je puno bitnije, osam udaraca na gol suparnika, od cega pet otpada samo na Luisa Suareza. S druge strane, gosti su pucali cetiri puta, ali nijednom unutar okvira gola.

Najbolju je priliku u prvom poluvremenu u 12. minuti imao Suarez, izbio je sam pred Manuela Neuera i pokusao ga prevariti, ali Bayernov je golman odlicno reagirao i desnom nogom zaustavio udarac. Samo tri minute kasnije Urugvajac je opet usao u sesnaesterac Bavaraca i ubacio pred gol, a Rafinha je ispred Neymara izbio u korner.

U 18. je minuti u dobroj situaciji bila i Guardiolina momcad. Thomas Muller je ubacio s desne strane, nitko od domacih nije ju uspio zaustaviti, ali ni Robert Lewandowski je u klizecem startu nije uspio ugurati u mrezu. U 36. je minuti dobro pucao i Messi na drugoj strani, ali Neuer je opet bio na visini zadatka.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Bayern je na pocetku drugog poluvremena nesto bolje stajao na terenu, ali opet je Neuer imao posla. U 57. je minuti obranio ne odvec jak udarac Messija, a cetiri minute kasnije je izbio loptu ispred Neymara. U 63. je minuti nas Ivan Rakitic krenuo prema golu gostiju i premda je mogao pucati s 20-ak metara, gurnuo je loptu Neymaru, a Brazilac je pucao preko gola. U 71. minuti je dobro pucao Thiago Alcantara, lopta se odbila i promijenila smjer, ali Ter Stegen ju je uspio zaustaviti.

A onda je na scenu stupio dotad pomalo samozatajni Messi i u manje od cetiri minute slomio Bavarce. U 77. minuti je Dani Alves s desne strane proigrao Argentinca koji je pucao s vrha sesnaesterca i napokon matirao Neuera. Tri minute kasnije Rakitic je proigrao Messija koji je uletio u sesnaesterac, sjajnim driblingom bacio na travu Jeromea Boatenga i potom lezerno prebacio Neuera za 2:0. Cetverostrukom osvajacu Zlatne lopte to je 77. gol u Ligi prvaka i ponovno je na vrhu vjecne ljestvice s pogotkom vise od Cristiana Ronalda.

U cetvrtoj minuti sudacke nadoknade Messi je fantasticno proigrao Neymara koji je izbio sam pred Neuera i donio Kataloncima ogromnu prednost uoci uzvrata u Munchenu. Guardiola nas je puno puta iznenadio sjajnim idejama, ali sumnjamo da ima recept za nadoknaditi tri gola minusa protiv ovako goropadne Barcelone.