9.4.2014.
13:57

Bayern (4-3-3): Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Muller, Kroos, Gotze - Ribery, Robben, Mandžukić

Manchester United (4-2-3-1): De Gea - Jones, Smalling, Vidić, Evra - Fletcher, Carrick - Valencia, Kagawa, Welbeck - Ronney

Strijelci: Mandžukić (59'), Muller (68'), Robben (76')/Evra (57') Branitelj naslova Bayern je prvih 45 minuta ogleda s Manchester Unitedom odigrao dosta slabašno, bez ijedne izgledne prilike. Manchester United je od početka pokazivao da je došao s dobro organiziranom obranom pokušati zabiti na Allianz Areni, jer bez postignutog pogotka nije mogao do polufinala, budući da je prvi susret na Old Traffordu završio rezultatom 1:1.

Golmani su u prvom dijelu bili bez pravog posla, a onda se u nastavku otvorilo. Bayernovi igrači su, doduše, dosta pokušavali i u prvih 45 minuta, ali su njihovi udarci mahom ili bili blokirani ili nisu išli u okvir gola. Zanimljivo da od Bayernovih igrača samo Mario Mandžukić i Dante nisu imali niti jedan pokušaj udarca u prvom poluvremenu.

Manchester United je stigao do prednosti u 57. minuti. Valencia je s desne strane ubacio loptu na koju je natrčao Patrice Evra i topovski opalio lijevom nogom izvan kaznenog prostora. Loptu je zakucao pod gredu nemoćnog Manuela Neuera.

Samo 73 sekunde kasnije, Mario Mandžukić je donio poravnanje branitelju naslova. Izvrsno je zabio u padu glavom, iz teške pozicije, nakon centaršuta Riberyja s lijeve strane. Bio je to treći Mandžukićev pogodak u Ligi prvaka.

U 68. minuti, Bayern je poveo sa 2:1. Robben je ubacio s desne strane loptu koju je Thomas Müller nogom iz blizine proslijedio u mrežu.

U 76. minuti, Bavarci su definitivno mogli odahnuti, nakon što je Arjen Robben zabio četvrti gol ove sezone u Ligi prvaka. Nakon njegovog udarca, lopta se odbila od Nemanje Vidića, promijenila smjer i završila u mreži De Gee.

Koliko je ukupna pobjeda Bayerna na kraju ipak zaslužena, pokazuje i podatak da su Bavarci u dvije utakmice imali 41 udarac prema golu, 29 više od Crvenih vragova.