Zdrijeb Lige prvaka: Nije moglo gore za Rakitica!

U podne je u svicarskom Nyonu odrzan zdrijeb osmine finala nogometne Lige prvaka.

15.12.2014.
10:38

Nakon zdrijeba osmine finala nogometne Lige prvaka, koji je u ponedjeljak obavljen u Nyonu, najzanimljiviji parovi su PSG - Chelsea, te Manchester City - Barcelona. Ova dva kluba sastala su se i prosle sezone u osmini finala Lige prvaka i u obje utakmice je slavila Barca (2:1, 2:0).

Takoder, prosle sezone u osmini finala sastali su se i Real Madrid i Schalke. U prvoj utakmici Real je kod kuce slavio 3:1, a u uzvratu sa 6:1. Cristiano Ronaldo je u ta dva susrata zabio ukupno cetiri gola.

U nokaut fazi Lige prvaka prosle sezone su igrali i PSG - Chelsea, ali u cetvrtfinalu. U prvom susretu Paris Saint-Germain je na domacem terenu pobijedio 3-1, a u uzvratu je slavio Chelsea sa 2-0, a pogodak koji je odveo londonsku ekipu u polufinale zabio je Demba Ba u 87. minuti.

Real Madrid - Schalke Atletico Madrid - Bayer Leverkusen Borussia Dortmund - Juventus Bayern Munchen - Sahtar Barcelona - Manchester City Porto - Basel Chelsea - PSG Monaco - Arsenal Nakon 17 godina ponovno se u europskim kup natjecanjima sastaju Borussia Dortmund i Juventus. U finalu Lige prvaka 1997. godine, koje je odigrano na Olimpijskom stadionu u Munchenu, Borussia je pobijedila favorizirani Juventus sa 3-1 i osvojila je svoj jedini naslov europskih prvaka. Strijelci za Borussiju bili su Karl-Heinz Riedle (29, 34) i Lars Ricken (71), dok je pogodak za Juve zabio Alessandro Del Piero (64).

U Borussiji, koju je vodio Ottmar Hitzfeld, najvece zvijezde su bile Matthias Sammer i Andreas Moeller, dok su za Juventus, kojeg je trenirao Marcello Lippi, igrali Zinedine Zidane, Alessandro Del Piero, hrvatski reprezentativac Alen Boksic, Christian Vieri i Didier Deschamps.

Bayer Leverkusen i Atletico Madrid sastali su se samo jednom u europskim kup natjecanjima, u grupnoj fazi Europske lige u sezoni 2010/2011., i obje utakmice zavrsile su 1-1.

Sahtar i Bayern, zatim Arsenal i Monaco, te Basel i Porto nikad dosad medusobno nisu igrali.

Prve utakmice osmine finala igrat ce se 17., 18., 24. i 25. veljace, a uzvrati 10., 11., 17. i 18. ozujka. Finale Lige prvaka igrat ce se na Olympiastadionu u Berlinu 6. lipnja.

Naslov prvaka Europe brani Real Madrid koji je i jedina momcad sa svih sest pobjeda, dok su neporazeni jos samo Porto i Chelsea.