Konsternacija u Realu: Madrid se okrenuo protiv Ronalda!?

Nogometaši Real Madrida prekinuli su niz od dva uzastopna poraza slavivši u subotu navečer protiv Rayo Vallecana s uvjerljivih 5-0 u sklopu 31. kola španjolske Primere.

30.3.2014.
11:12

Prije samo tjedan dana Real je bio vodeći na prvenstvenoj ljestvici s tri boda više od Atletico Madrida, te četiri od Barcelone. No nakon poraza od Katalonaca (3-4) i Seville (1-2) Kraljevi su pali na treće mjesto prvenstvene ljestvice i sada moraju čekati kiks svojih suparnika da bi se eventualno domogli naslova prvaka.

Dva uzastopna poraza najviše su, očito, pogodila navijače, koji su u susretu protiv Rayo Vallecana izviždali prvog vratara Diega Lopeza i najboljeg igrača Cristiana Ronalda. Takav potez navijača nikako ne može shvatiti i prihvatiti trener Carlo Ancelotti.

"Shvaćam da su navijači imali potrebu zviždati nam u nekim trenucima ove sezone, ali to nikako nije trebalo raditi večeras. Sve je funkcioniralo savršeno, momčad je dobro reagirala i prekinuli smo negativan niz. Ne mogu shvatiti zašto se zviždalo Cristianu. Nadam se da zvižduci neće utjecati na samopouzdanje Diega Lopeza koji nam je vrlo bitan u završnici sezone. I dalje možemo osvojiti prvenstvo, no trebamo čekati na kiks suparnika, dok smo u Ligi prvaka i Kupu kralja u direktnoj borbi za trofeje. Moramo se koncentrirati na svoju igru", zaključio je Ancelotti.

Predstojeće srijede na rasporedu je prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka u kojoj Real Madrid dočekuje prošlogodišnjeg finalistu ovog natjecanja i momčad koja ga je izbacila u polufinalu – Borussiju Dortmund.

Madridski Atletico položio je još jedan vrlo težak ispit u borbi za naslov prvaka Španjolske. Na San Mamesu je pobijedio Athletic Bilbao 2-1 i ponovno skočio na prvo mjesto u poretku.

Utakmica nije dobro počela za momčad trenera Diega Simeonea, jer su domaćini poveli već u 6. minuti lijepim pogotkom Muniaina, koji je jedan od samo četvorice nogometaša koji su ove sezone u La Ligi zabili i protiv Atletica i protiv Barcelone.

Diego Costa poravnao je rezultat u 22. minuti. Brazilski nogometaši španjolski reprezentativac zabio je svoj 25. prvenstveni pogodak ove sezone. U zadnje četiri runde redovito je bio strijelac.

Gosti iz Madrida su do pobjede stigli u 55. minuti kada je Koke vrlo spretno jednu brzu loptu upućenu s lijeve strane glavom proslijedio u mrežu.

Atleticov belgijski reprezentativni vratar Thibaut Courtois nakon toga je jednom bravuroznom intervencijom spriječio izjednačenje baskijske momčadi, koja je u 86. minuti ostala bez isključenog francuskog braniča Laportea.

Atletico Madrid upisao je petu uzastopnu pobjedu u La Ligi. Sedam rundi prije kraja prvenstva drži vodeću poziciju na ljestvici, s jednim bodom više od Barcelone, kod koje će gostovati u zadnjem, 38. kolu 18. svibnja. Lako je moguće da će ta utakmica izravno odlučivati o naslovu prvaka Španjolske kojeg je Atletico osvojio devet puta, ali samo jednom od 1977. godine, i to u sezoni 1995/96.

Primera, 31. kolo:

Espanyol – Barcelona 0-1 (Messi 77 – 11 m)

Celta Vigo – Sevilla 1-0 (Nolito 87 – 11 m)

Athletic Bilbao – Atletico Madrid 1-2 (Muniain 6 / Diego Costa 22, Koke 55)

Real Madrid – Rayo Vallecano 5-0 (Ronaldo 15, Carvajal 55, Bale 68, 70, Morata 78)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 76, 2. Barcelona 75, 3. Real Madrid 73, 4. Athletic Bilbao 56, 5. Sevilla 50, 6. Real Sociedad 49 (-1), 7. Villarreal 48 (-1)…