Real na koljenima: Atletico opet sokirao Modrica i drustvo!

Real i Atletico igrali su derbi 3. kola spanjolskog prvenstva. Nova je to bila prilika za ogled Luke Modrica i Marija Mandzukica, a Atletico je slavio s 2:1.

13.9.2014.
15:02

Real i dalje ne zna za pobjedu nad Atleticom ove sezone. Nakon 1:1 i 1:0 za Atleticu u Superkupu, gradski rival je dobio i prvi derbi u spanjolskom prvenstvu.

Tiago je u 10. minuti zabio za vodstvo Atletica nakon kornera. Ostao je sam na rubu petarca i glavom lagano zakucao loptu u mrezu za sok domacih navijaca.

Real je bolje zaigrao, a nekih 15 minuta kasnije tribine su prokljucale. Ronaldo je pao u kaznenom prostoru, sudac je svirao jedanaesterac i Portugalac je izjednacio.

Da je samo Karim Benzema bio malo precizniji u nekoliko prilika, domacin je mogao slaviti, ovako su ostali u problemima. Tri boda gostima donio je Arda Turan u 75. minuti preciznim udarcem s desetak metara.

Atletico se tako iskupio za nulu protiv Raya na startu sezone, dok je Realu ovo drugi uzastopni poraz. U proslom su kolu izgubili od imenjaka u San Sebastianu.

Spomenimo i da su Mario Mandzukic i Luka Modric igrali od prve minute, obojica su zaradili zute kartone, a Mandzo je zamijenjen u 79. minuti.