Gledatelji nedjeljnog lokalnog derbija između Newcastlea i Sunderlanda, igranog na St. James' Parku, svjedočili su brutalnoj ozljedi kakva se ne viđa često na nogometnim travnjacima.

22.12.2014.
10:24

Incident se dogodio početkom drugog poluvremena, a nesretna figura je bio Steven Taylor. Herojski je uspio izbaciti loptu ispred Stevena Fletchera, ali je pritim punom snagom udario glavom u vratnicu.

Uspaničeni golman Newcastlea Jak Alnwick odmah je počeo dozivati liječnike koji su utrčali na teren i sanirali posjekotinu ispod Taylorova oka. Kad su vidjeli što se dogodilo njihovom nogometašu, na klupi Newcastlea su počeli pripremati zamjenu za njega, ali 28-godišnjaku nije bilo ni na kraj pameti napustiti teren.

Nakon sedam minuta ukazivanja pomoći vratio se u igru i ostao na terenu do kraja utakmice. Svojoj momčadi ipak nije uspio pomoći, omraženi suparnik Sunderland zabio je u 90. minuti i došao do pobjede 1:0.