Jutro nakon pobjede Ronaldo zabrinuo navijače

Iako je praktički osigurao nastup u polufinalu Lige prvaka, španjolski nogometni klub Real Madrid zabrinula je ozljeda najboljeg igrača Cristiana Ronalda.

3.4.2014.
10:47

Portugalac je u 3-0 pobjedi nad Borussijom Dortmund napustio travnjak u 79. minuti, nakon što je osjetio bolove u patelarnoj tetivi lijevog koljena. Cristiano Ronaldo je u spomenutoj minuti legao na travnjak i odmah zatražio izmjenu od trenera Carla Ancelottija, što nikada nije dobra vijest. Portugalca već posljednja dva tjedna muči to lijevo koljeno, zbog kojeg redovito pohađa fizikalne i terapije strujom.

Španjolski mediji nagađaju da će zbog novih problema s koljenom Cristiano Ronaldo propustiti teško gostovanje Real Madrida u San Sebastianu kod Real Sociedada naredne subote, dok Ancelotti kaže da će o njegovom nastupu odlučiti tek dan prije utakmice.

Real si je dvama uzastopnim porazima (Barcelona i Sevilla) zakomplicirao život u Primeri nakon što je imao čistu situaciju ispred Barcelone i Atletico Madrida. Trenutno je dva boda udaljen od Barcelone i tri od Atletica.

Ovoga su tjedna odigrane prve četvrtfinalne utakmice najelitnijeg nogometnog natjecanja Europe, Lige prvaka, u kojima su značajnu ulogu odigrala dvojica hrvatskih reprezentativaca.

Realno gledajući, dvojica najboljih hrvatskih nogometaša, Mario Mandžukić i Luka Modrić, upisali su asistencije u remiju, odnosno pobjedi svog kluba. Mandžukića je, unatoč asistenciji za 1-1 (Bastian Schweinsteiger) na gostovanju kod Manchester Uniteda, njemački dvotjednik Kicker ostavio bez ocjene, jer je na travnjaku proveo oko 30-ak minuta. Najboljim igračima susreta proglašeni su obrambeni igrači Nemanja Vidić (Manchester United) i David Alaba (Bayern), te vratar minhenske momčadi Manuel Neuer koji su dobili ocjenu 2 (1 najbolja i 6 najlošija).

Modrić je bio jedan od najboljih igrača utakmice Real Madrida i Borussije Dortmund, u kojoj je "kraljevski klub" slavio s 3-0. Modrić je bio asistent kod trećeg pogotka domaćina, a loptu je gurnuo za Cristiana Ronalda. Njih su dvojica za svoju izvedbu dobili ocjene 2.5, a jedino su bolji bili stoper Pepe i vezni igrač Isco (2). Kod gostiju je istovjetnu dvojku zaradio vratar Roman Weidenfeller, jer da nije bilo njega susret je mogao završiti i s puno gorim rezultatom za Borussiju.