Nogometaši Arsenala, West Hama i Aston Ville izborili su plasman u osminu finala engleskog nogometnog FA kupa.

25.1.2015.
19:48

Arsenal je u sjajnom dvoboju na gostovanju pobijedio drugoligaša Brighton and Hove Albiona 3:2. Topnici su vodili 2:0 i 3:1, no domaćin se nije predavao i opasno je prijetio uglednom gostu.

Domaćin je nakon utakmice imao velikih prigovora na suđenje jer sudac Michael Oliver kod rezultata 2:3 nije dosudio jedanaesterac u 85. minuti nakon što je branič Arsenala Calum Chambers igrao rukom u kaznenom prostoru. Golove za londonski sastav zabili su Theo Walcott (2), Mesut Özil (24) i Tomas Rosicky (59), dok su strijelci za Brighton bili Chris O'Grady (50) i Sam Baldock (75).

West Ham se dugo mučio protiv trećeligaša Bristol Cityja, a presudio je pogodak Diafre Sakha devet minuta prije kraja susreta.

Aston Villa je kod kuće bila bolja od drugoligaša Bournemoutha 2:1. Carles Gil u 51. i Andreas Weimann u 71. bili su strijelci za Villu, dok je pogodak za vodeću momčad druge lige zabio Callum Wilson u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Bristol City (III) - West Ham 0-1 Aston Villa - Bournemouth (II) 2-1 Brighton (II) - Arsenal 2-3

SUBOTA, 24. siječnja Blackburn (II) - Swansea City 3-1 Birmingham City (II) - WBA 1-2 Cardiff City (II) - Reading (II) 1-2 Chelsea - Bradford City (III) 2-4 Derby County (II) - Chesterfield (III) 2-0 Manchester City - Middlesbrough (II) 0-2 Preston (III) - Sheffield United (III) 1-1 Southampton - Crystal Palace 2-3 Sunderland - Fulham (II) 0-0 Tottenham - Leicester City 1-2 Liverpool - Bolton (II) 0-0

PETAK, 23. siječnja Cambridge United (IV) - Manchester United 0-0