U 21. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Atletico Madrid je u subotu u gostima pobijedio Eibar s 3:1, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio je dvostruki strijelac.

31.1.2015.
20:30

Atletico je poveo pogotkom Antoinea Griezmanna u 7. minuti, a pobjedu je zapečatio Mandžukić golovima u 23. i 25. minuti. Mogao je Mandžukić upisati i hat-trick, ali je njegov udarac glavom u 76. minuti obranio Irureta.

Mandžukić je ove sezone zabio 18 golova u svim natjecanjima, od čega deset u prvenstvu. Počasni gol za Eibar zabio je Federico Piovaccari u 89. minuti.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Vodeći sastav Primere Real Madrid je na svom Santiago Bernabeuu svladao Real Sociedad s 4:1 i tako povećao prednost ispred Barcelone, koja u nedjelju dočekuje Villarreal, na četiri boda.

Gosti iz San Sebastiana su poveli na samom početku dvoboja preko Elustonda (1), ali je James Rodriguez (3) vrlo brzo poravnao, da bi Sergio Ramos (37) doveo Madriđane u vodstvo prije odlaska na odmor. U nastavku je pobjedu s dva gola potvrdio Benzema (52, 76).

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić još se nije oporavio od ozljede mišića lijeve natkoljenice, te nije konkurirao za nastup u momčadi Kraljevskog kluba.