U susretu trećeg kola talijanskog nogometnog prvenstva Palermo i Inter su na stadionu Renzo Barbera odigrali 1:1, a pogodak za milanski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačič.

22.9.2014.
8:26

Domaćin je poveo golom Franca Vazqueza već u 3. minuti nakon velike pogreške Nemanje Vidića. Srpski stoper se poigravao u kaznenom prostoru što je iskoristio Vazquez, oduzeo mu loptu, te odličnim udarcem svladao Samira Handanoviča.

Inter je izjednačio sjajnim pogotkom Matea Kovačića tri minute prije kraja prvog poluvremena. Kovačić je mrežu Stefana Sorrentina zatresao prizemnim udarcem desnicom s 20-tak metara. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone nakon što je u prošlom kolu postigao pogodak i Sassuolu. Prethodno je u Europa ligi zabio hat-trick Stjarnanu.

"U prvom poluvremenu bila je to teška utakmica, ali sretan sam s golom", rekao je Kovačić za talijanski Sky Sport nakon utakmice.

"Puno sam trenirao, čak i kada nisam igrao prošle godine. Bolji sam u defenzivnoj fazi, u pucanju, a i dalje se mogu popraviti jer sam mlad", zaključio je talentirani 20-godišnjak.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Roma je na Olimpicu pobijedila Cagliari 2:0 upisavši treću pobjedu na otvaranju sezone. Roma je oba gola zabila u prvih 13 minuta utakmice, a strijelci su bili Mattia Destro (10) i Alessandro Florenzi (13).

Fiorentina je u Bergamzu pobijedila Atalantu 1:0, dok je Udinese identičnim rezultatom bio bolji od Napolija. Bodove Violama donio je pogodak Jasmina Kurtiča u 58. minuti. Kurtič je upao u igru u dvije minute ranije umjesto hrvatskog veznjaka Milana Badelja. Udinese je do pobjede došao golom Danila u 70. minuti. Igor Bubnjić nije nastupio za Udinese.

Tri boda je osvojila i Genoa koja je golom Mauricija Pinille u 87. minuti pobijedila Lazio. Parma je na gostovanju bila bolja od Chieva 3-2, dok su Sassuolo i Sampdorija odigrali bez golova. Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za Sassuolo.

Verona je na gostovanju pobijedila Torino 1:0, a jedini gol postigao je Ionita u 66. minuti. El Kaddouri je u 88. minuti promašio kazneni udarac za Torino.

Na ljestvici vode Roma i Juventus s po devet bodova. Verona je treća sa sedam bodova.

Palermo - Inter 1:1 (Vazquez 3 / Kovačić 42)

Torino - Verona 0:1 (Ionita 66)

Atalanta - Fiorentina 0:1 (Kurtič 58)

Udinese - Napoli 1:0 (Danilo 71)

Roma - Cagliari 2:0 (Destro 10, Florenzi 13)

Sassuolo - Sampdoria 0-0

Genoa - Lazio 1:0 (Pinilla 87)

Chievo - Parma 2:3 (Izco 4, Paloschi 82 / Cassano 65,77, Coda 75)