Realu i Barceloni prijeti nezamisliv scenarij: Atletico opet slavio

Nogometaši Atletico Madrida još su se malo približili naslovu španjolskog prvaka nakon što su u uvodnoj utakmici 34. kola Primere na svome Vicente Calderonu pobijedili Elche s 2-0.

18.4.2014.
19:13

Klub koji se bori za ostanak namučio je igrače Diega Simeonea, ali na koncu se ipak nije uspio izvući bez poraza. Do oba je pogotka Atletico došao iz prekida. U 72. minuti je Jose Sosa nabacio iz kornera, a brazilski branič Miranda je glavom smjestio loptu iza leđa Manua Herrere.

Upravo je Herrera do tog trenutka bio junak gostiju jer je u 50. minuti obranio jedanaesterac Davidu Villi nakon što je Cristian Sapunaru napravio prekršaj na Raulu Garciji. Drugi kazneni udarac Herrera, međutim, nije uspio zaustaviti. U posljednjoj je minuti utakmice ponovno na djelu bio Sapunaru koji je ovom prilikom u šesnaestercu srušio Diega Costu i dobio drugi žuti karton. Loptu je ovaj put na bijelu točku stavio sam Costa i zabio svoj 27. ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Vodeći Atletico sada ima šest bodova više od Real Madrida koji je odigrao utakmicu manje. Simeoneova momčad si u preostale četiri utakmice čak može dopustiti i jedan poraz budući da je bolja od Reala u međusobnom omjeru.

Trener Atletico Madrida Diego Simeone priznao je da se isplatilo strpljenje u dvoboju 34. kola Primere u kojem su njegovi nogometaši svladali Elche s 2-0. Dodatno se time Atletico približio prvom naslovu prvaka od 1996. godine. Četiri kola prije kraja ima šest bodova prednosti pred Real Madridom koji je, doduše, odigrao utakmicu manje. No, Atletico do kraja ima pravo i na jedan poraz budući da je bolji u međusobnom omjeru s Realom.

- Znali smo da će utakmica protiv Elchea biti otvorena i opasna jer smo igrali protiv taktički disciplinirane momčadi. U prvom poluvremenu nismo uspjeli pronaći rupe u njihovoj obrani, a oni su s druge strane iskoristili kontranapade za stvaranje opasnosti. U drugom se poluvremenu sve promijenilo. Pojačali smo intenzitet igre, a strpljenje nam je donijelo nagradu - naglasio je Simeone koji ne želi pričati o naslovu.

- Svaka će utakmica do kraja biti iznimno teška. Tri puta igramo u gostima, a to je puno.

Atletico se sada okreće utorku i prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Chelseaja.

- Moji su igrači uložili veliki trud protiv Elchea i sada nam preostaje da se oporavimo najbolje što možemo kako bismo pokušali odigrati dobro u utorak. Ta je utakmica iznimno važna za naš klub i povijest Atletica - dodao je argentinski stručnjak.

Primera, 34. kolo: Atletico - Elche 2-0 (Miranda 72, Costa 90+1 - 11m)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 85, 2. Real Madrid 79 (-1), 3. Barcelona 78 (-1), 4. Athletic Bilbao 62 (-1), 5. Sevilla 56 (-1)...