Odigrane su prve dvije utakmice 6. kola španjolske Primere, a nogometaši Barcelone su nastavili sa savršenim nizom. Šestu pobjedu je Barcelona upisala protiv Real Socidada, na Camp Nou je bilo 4:1

24.9.2013.
22:16

Tijekom tjedna se dosta raspravljalo o kvaliteti na samom travnjaku dueta Messi - Neymar, te se postavljalo pitanje koliko mogu biti učinkoviti i koliko je to dobro za Barcelonu, a odgovor su Argentinac i Brazilac ponudili u prvih osam minuta ogleda protiv španjolskog predstavnika u Ligi prvaka.

Prvo je Neymar u petoj minuti zabio za 1:0, a tri minute kasnije je asistirao Messiju za 2:0. Za Neymara je to bio premijerni pogodak u Primeri, otkada je došao u Barcelonu, a prije toga je zabio još Atleticu u prvom ogledu Superkupa. Messi je, pak, upisao sedmi prvenstveni pogodak, te je na prvom mjestu ljestvice strijelaca.

Ta dva uvodna pogotka u prvih osam minuta su zapravo riješila pitanje pobjednika ovog ogleda i neizvjesnost, ako je i postojala, je nestala. Do kraja se Barcelona poigravala, mogla je zabiti i nekoliko pogodaka, a u strijelce su se još upisali Busquets i Bartra.

Na drugoj je strani strijelac bio De la Bella, a najljepša akcija Barcelone je bila ona iz prvog dijela, koja nije završila pogotkom. No, u njoj su petama igrali Iniesta i Xavi, pa je suparnike "zavaljao" Messi, potom i Neymar, a na kraju omaleni Argentinac nije uspio zabiti pogodak.

U drugom završenom ogledu bodove su podijelili Levante i Valladolid (1:1).

Nogometaši madridskog Atletica u stopu prate Barcelonu na vrhu ljestvice Primere, pa tako Madriđani, baš kao i Katalonci, imaju maksimalnih 18 bodova poslije šest utakmica.

Ovog utorka Atletico je na svom Vicente Calderonu pobijedio Osasunu 2-1, a oba je pogotka postigao brazilski nogometaš Diego Costa, u 18. i 25. minuti. I kako Atletico ne da Barçi da se odlijepi, tako i Diego Costa drži priključak s Lionelom Messijem. Obojica su trenutačno na brojci od sedam pogodaka u sezoni.

Činilo se da je Atletico rutinski i s pola snage obavio današnji posao, makar je sve mogao lakšim učiniti Arda Turan koji je u drugom dijelu promašio dvije odlične šanse. Inače, Atletico ovom prilikom nije besprijekorno odigrao u obrani. Nudio se Osasuni, ali je gost uspio samo jedom zabiti pogodak (Oriol Riera), ali ne i ozbiljnije ugroziti tri domaća boda.

Do druge pobjede u sezoni je došla Malaga i to poslije 2-0 na domaćem travnjaku protiv novog prvoligaša Almerije. Gosti su bili ravnopravni i hrabro su napadali, no na kraju su strijelci bili samo igrači Malage - Fernando Tissone u 68. i Francisco Portillo Soler u 90. minuti.

Primera, 6. kolo:

Barcelona - Real Sociedad 4-1 (Neymar 5, Messi 8, Busquets 23, Bartra 77 / De la Bella 64) Levante - Valladolid 1-1 (Diawara 36 / Javi Guerra 42) Atletico Madrid - Osasuna 2-1 (Diego Costa 18, 25 / Oriol Riera 42) Malaga - Almeria 2-0 (Tissone 68, Soler 90)

Ljestvica: 1. Barcelona 6 6 0 0 22-5 18 2. Atletico Madrid 6 6 0 0 18-5 15 3. Real Madrid 5 4 1 0 12-5 13 4. Villarreal 5 3 2 0 10-5 11 5. Espanyol 5 3 2 0 9-5 11 6. Athletic 5 3 0 2 10- 9 9 7. Malaga 6 2 2 2 9-4 8 8. Levante 6 1 4 1 5-11 7 9. Real Sociedad 6 1 3 2 5-7 6 10. Celta 5 1 3 1 7-7 6 11. Valencia 5 2 0 3 8-10 6 12. Granada 5 1 2 2 3-4 5 13. Betis 5 1 2 2 5-5 5 14. Valladolid 6 1 2 3 4- 7 5 15. Getafe 5 1 1 3 5-10 4 16. Rayo Vallecano 5 1 0 4 4-16 3 17. Osasuna 6 1 0 5 5-11 3 18. Almería 6 0 3 3 10-14 3 19. Elche 5 0 3 2 4-8 3 20. Sevilla 5 0 2 3 6-11 2