Nogometaši Real Madrida iskoristili su kiks Barcelone u sklopu 33. kola španjolske Primere, te od ove subote zauzimaju drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

13.4.2014.
11:31

Podsjetimo, u utakmici koja je ranije odigrana Barcelone je poražena na gostovanju kod Granade s minimalnih 1-0, što je Real iskoristio i s uvjerljivom 4-0 pobjedom nad Almerijom preskočio katalonski sastav u borbi za naslov prvaka.

Real je, kao što je to bilo i za očekivati protiv pretposljednjeg sastava Primere, dominirao od prve minute i samo je bilo pitanje koliko će golova gosti 'popiti' u susretu. Almeriju je načeo Angel di Maria u 28. minuti susreta prekrasnim pogotkom s desne strane Realova napada.

Argentinac je izmijenio dupli pas s Nachom, nakon čega je lijevom nogom iskosa sjajno pogodio dijagonalni kut za vodstvo.

Rezultat se potom nije mijenjao sve do 53. minute i trenutka kada je gromovito s lijeve strane kaznenog prostora opalio neometani Gareth Bale, a lopta je, unatoč činjenici da ju je golman imao na ruci, završila u mreži za udvostručenje vodstva.

Samo tri minute kasnije Isco je lukavo s iste strane kaznenog prostora gostiju opalio između nekoliko domaćih igrača u bliži golmanov kut koji je bio pokriven. Udarac je iznenadio gostujućeg vratara, dok je istovremeno izludio domaće braniče. Za oba je pogotka u nastavku asistent bio Karim Benzema.

Hrvatski je reprezentativac Luka Modrić odradio još jednu solidnu utakmicu u dresu Kraljevskog kluba, u kojoj je kontrolirao sredinu terena, razigravao suigrače, a za potpuno zadovoljstvo nedostajao je samo pogodak ili asistencija.

Nogometaši Seville u gradskom su derbiju u sklopu 33. kola španjolskog prvenstva pobijedili Betis s 2-0.

Nakon što su nedavno izbacili omraženog suparnika u osmini finala Europa lige, sada su ga gurnuli korak bliže drugoj ligi. Betis više nema gotovo nikakve izglede da se spasi, tako da je ovo vjerojatno bio zadnji seviljski derbi na jedno dulje razdoblje.

Sevilla je na stadionu Benito Villamarin povela u 30. minuti kada je precizan s bijele točke bio Kevin Gameiro. Penalu je prethodio vrlo dvojbeni prekršaj na Carlosu Bacci za koji je Juan Carlos dobio i crveni karton, tako da su kola za Betis strelovito krenula nizbrdo. Gameiro je bio strijelac i za konačnih 2-0 u 82. minuti nakon asistencije Dioga Figueirasa.

Spomenimo da je trener Seville Unai Emery ovom prilikom odlučio malo odmoriti hrvatskog veznjaka Ivana Rakitića koji je ušao u igru tek u 74. minuti.

Granada - Barcelona 1-0 (Brahimi 16)

Celta - Real Sociedad 2-2 (Nolito 37-11m, Santi Mina 82 / Canales 8, Griezmann 43)

Villarreal - Levante 1-0 (Perbet 90+5)

Real Madrid – Almeria 4-0 (Di Maria 28, Bale 53, Isco 56, Morata 85)

Betis - Sevilla 0-2 (Gameiro 30 - 11m, 82)

Getafe – Atletico Madrid 0-2 (Godin 40., Costa 84.)

Valencia – Elche 2-1 (Piatti 22., Parejo 61. / Coro 28.)