U posljednjem susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Getafe je pobijedio Celtu s 2:1, a za pobjednički pogodak u 85.

27.1.2015.
8:41

Gosti su poveli u 15. minuti golom Charlesa, no četiri minute kasnije Alvaro Vazquez je izjednačio. Getafe je mogao do vodstva u 78. minuti, no Diego Castro je promašio jedanaesterac.

Španjolski veznjak je pokušao 'panenkom' svladati Sergija Alvareza, no vratar Celte je pročitao njegovu namjeru i lakoćom obranio. Ipak, pet minuta prije kraja utakmice Getafe je stigao do važnih bodova u borbi za prvoligaški spas. Sammir je sjajno petom asistirao Pablu Sarabiji koji je zatresao suparničku mrežu.

Getafe je ovom pobjedom skočio na 14. mjesto s 20 bodova, četiri više od zone ispadanja. Celta je ostala na 12. poziciji s 21 bodom. Na ljestvici vodi Real Madrid (48) ispred Barcelone (47) i Atletico Madrida (44).