Protest igraca u Italiji: Utakmice kasnile po 15 minuta

Nogometasi Lazija pobijedili na gostovanju Sassuolo 3:0 u 24. kolu talijanskog prvenstva u kojem je pocetak svih utakmica kasnio 15 minuta, dok je Inter izgubio kod kuce od Fiorentine.

1.3.2015.
19:04

Sve utakmice su pocele 15 minuta kasnije zbog solidarnosti igraca prema svojim kolegama u Parmi. Ovim potezom igraci su zeljeli otvoriti raspravu o promjeni pravila za registraciju igraca i kontrole financijske stabilnosti klubova kako bi se u buducnosti izbjeglo ponavljanje slicnih situacija.

Golove u trecoj uzastopnoj pobjedi Lazija postigli su Felipe Anderson (45), Miroslav Klose (70) i Marco Parolo (77). Sime Vrsaljko nije nastupio za Sassuolo.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Pobjedu je ostvarila i Cesena koja je golom Alejandra Rodrigueza u 76. minuti slavila protiv Udinese. Za goste je posljednjih sest minuta igrao Stipe Perica, dok je Igor Bubnjic ostao na klupi. Palermo i Empoli su odigrali bez pogodaka, a Mate Jajalo je odigrao cijeli susreta za domacine.

Cagliari je kod kuce izgubio 1:2 od Verone i ostao u zoni ispadanja. Golove za goste zabili su Luca Toni (9) i Juan Ignacio Gomez (56), dok je strijelac za Cagliari bio Daniele Conti (90). Duje Cop je zaigrao posljednjih pola sata za domaci sastav, dok Ivan Martic nije nastupio za Veronu. Sampdorija je na gostovanju pobijedila Atalantu 2:1.

Inter je docekao Fiorentinu, igrala su sva tri nasa nogometasa, ali vise srece od Kovacica i Brozovica imao je Milan Badelj. Viole su slavile s minimalnih 1:0 i uzele sva tri boda s Meazze.

Na ljestvici vodi Juventus sa 57 bodova, Roma ima 48 bodova, a treci je Napoli sa 45 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u nizi rang drze Cagliari (20), Cesena (19) i Parma (10).