Mandžukić može slaviti: Ovo se nije dogodilo čak četiri godine!

Španjolski nogometni velikani Real Madrid i Barcelona porazima su otvorili nastavak španjolskog prvenstva što je iskoristio Atletico Madrid i u potpunosti zakomplicirao situaciju na vrhu ljestvice.

5.1.2015.
9:22

Valencija je na Mestalli pobijedila Real Madrid prekinuvši fantastičnu seriju 'Kraljevskog kluba' od 22 uzastopne pobjede. Real je poveo u 14. minuti iz jedanaesterca golom Cristiana Ronalda kojem je to bio već 26. pogodak ove sezone u Primeri.

Real je do poluvremena sačuvao vodstvo, no 'Šišmiši' su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Antonia Barragana (52) i Nicolasa Otamendija (65). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić nije nastupio za Real zbog ozljede. Real je ovim porazom prekinuo niz od 22 uzastopne pobjede u svim natjecanjima i tako propustio priliku dostići svjetski rekord brazilskog kluba Coritibe koji je nanizao 24 pobjede.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Barcelona nije uspjela iskoristiti kiks Real Madrida. Katalonci su izgubili kod Real Sociedada 0:1, a pogodak odluke postigao je Jordi Alba u drugoj minuti utakmice, ali u vlastitu mrežu. Real Sociedad je dobio Barcu i prošle godine, u veljači 2014. slavio je 3:1.

Zanimljivo, Sociedad je protiv Barcelone u zadnjih šest susreta na Anoeti upisao četiri pobjede i dva neodlučena rezultata. Luis Enrique je otvorio utakmicu bez Lionela Messija, Neymara i Ivana Rakitića. Messi je ušao u igru u drugom poluvremenu, Neymar je dobio zadnjih pola sata, dok je Rakitić ostao na klupi.

Real je usprkos porazu zadržao prvo mjesto na ljestvici sa 39 bodova i utakmicom manje. Barcelona ima 38 bodova, koliko ima i Atletico Madrid na trećem mjestu. Valencija se probila na četvrto mjesto sa 34 boda.

Redoslijed: 1. Real Madrid (-1) 39 2. Barcelona 38 3. Atletico Madrid 38 4. Valencia 34 5. Sevilla (-1) 33 6. Villarreal 31