RONALDOVA VEČER: / Gol, asistencija, jubilej, sporni žuti karton i ljutnja!

Nogometaši Real Madrida zadržali su četiri boda zaostatka za vodećom Barcelonom nakon što su u 30. kolu Primere kao gosti svladali gradskog rivala Rayo Vallecano s 2:0.

9.4.2015.
9:05

Real je čvrsti suparnikov bunker uspio slomiti tek u 68. minuti kada je Cristiano Ronaldo zabio glavom na asistenciju Danija Carvajala. Čudesnom je Portugalcu to jubilarni 300. pogodak u dresu Kraljevskog kluba, ujedno i 37. ove sezone u Primeri. Vječnom rivalu Lionelu Messiju bježi za četiri gola na ljestvici strijelaca. Pet minuta nakon vodećeg pogotka, Real je zabio još jednom i u potpunosti primirio domaće. Ronaldo je bio dodavač, a James Rodriguez je s vrha šesnaesterca pospremio loptu u mrežu.

Osim pogotkom i asistencijom, Ronaldo je obilježio utakmicu i žutim kartonom u 51. minuti. U kaznenom je prostoru pao nakon duela s Antonijem Amayom, ali sudac je procijenio da je aktualni osvajač Zlatne lopte glumio i pokazao mu je žuti karton zbog kojeg neće smjeti igrati u sljedećem kolu protiv Eibara. Osim toga, Ronaldo je postignuti pogodak proslavio gestom kojom je aludirao na pljačku, pa bi ga mogla stići i dodatna kazna.

"Rekao sam sucu da su svi vidjeli da je bio penal i da je nevjerojatno da je pokazao Ronaldu žuti karton. Sigurno ćemo se žaliti", najavio je Realov trener Carlo Ancelotti.

Dodajmo da je hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao svih 90 minuta za Real.