Nogometaši madridskog Reala na svom su Santiago Bernabeuu s 5:1 svladali Rayo Vallecano i ponovno izbili na vrh ljestvice španjolske Primere.

9.11.2014.
10:58

Povratnik u momčad Gareth Bale načeo je goste već u 9. minuti. Na 2-0 je u 40. minuti povisio Sergio Ramos. Bueno je u 44. minuti smanjio zaostatak gostiju, koji su čak postigli i pogodak za 2:2 u 55. minuti, ali im je opravdano poništen zbog zaleđa.

Tada su razgoropadili Madriđani. U kontranapadu Toni Kroos je postigao svoj prvijenac u Realovom dresu za 3:1, a 4 minute poslije Cristiano Ronaldo uposlio je Karima Benzemu koji pogađa za 4:1. Portugalac je uz asistenciju gostujućeg vratara u 84. minuti postigao pogodak za konačnih 5:1. Luka Modrić je standardno dobro odigrao cijelu utakmicu za momčad Carla Ancelottija.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Nogometaši Barcelone prekinuli su niz poraza pobjedom u Almeriji (2:1) u 11. kolu Primere do koje su stigli preokretom.

Nakon poraza od Reala i Celte, Barcelona je i u Almeriji gubila nakon što su domaćini poveli zgoditkom Thievya Bifoume u 37. minuti. Trener Luis Enrique je potom u igru uveo Neymara i Luisa Suareza, a to mu se isplatilo u 73. minuti kada je Urugvajac asistirao Neymaru za izjednačenje. Suarez je zaslužan i za pobjednički zgoditak, uposlio je u 82. minuti Jordi Albu kome nije bilo teško zabiti. Leo Messi je igrao cijelu utakmicu, ali nije uspio zabiti, dok je Ivan Rakitić solidno odradio cijelu utakmicu za Katalonce.

Barcelona je na drugom mjestu s dva boda manje od vodećeg Reala.

Getafe i Elche su odigrali utakmicu bez pogodaka. Povremeni hrvatski reprezentativac Sammir za Getafe je odigrao 56 minuta, dok je Mario Pašalić, igrač Chelseaja na posudbi u Elcheu, odigrao cijelu utakmicu te u 58. minuti zaradio žuti karton zbog igranja rukom.

Getafe je s 14 bodova u sredini ljestvice, dok je Elche s osam bodova na granici zone ispadanja iz Primere.

Malaga je kod kuće slavila protiv Eibara s 2-1, dok su Celta i Granada u Vigu odigrali 0-0. Malaga je do pobjede došla iz penala u 90. minuti. Na ljestvici vodi Real (27) ispred Barcelone (23) i Valencije (23), a na dnu su Cordoba (6), Real Sociedad (6) i Levante (8).