Real Madrid i Manchester United ispisali su povijest nogometa na američkom tlu. Dva europska nogometna diva odigrali su spektakularnu utakmicu na stadionu sveučilišta Michigan pred čak 109.

3.8.2014.
1:04

Bila je to uvjerljivo najgledanija nogometna utakmica u američkoj povijesti u kojoj je Carlo Ancelotti ipak odlučio ispuniti veliku Ronaldovu želju da zaigra protiv svog bivšeg kluba Manchester Uniteda. Portugalac je molio svog trenera da zaigra protiv momčadi koja mu je toliko dala u karijeri, ispred navijača Manchestera koji ga još uvijek gledaju poput Boga. Ancelotti mu je ispunio želju, i dao mu svega zadnjih 15 minuta.

To nije bilo dovoljno da Ronaldo bilo što napravi.

Real je od prve minute utakmice zaigrao s Baleom i našim Lukom Modrićem koji je igrao svih 90 minuta.

Međutim, Realova simfonija ovoga puta nije bila dobrog zvuka. Manchester je već u 21. minuti poveo preko Younga.

Šest minuta poslije Bale je izborio jedanaesterac koji je sam realizirao. Ali United je bio puno bolja momčad.

Luka Modrić je dirigirao napadima Reala, ali ovoga puta bez uspjeha. U takvoj konsolidaciji snaga na sredini terena United je na poluvrijeme otišao s vodstvom od 2:1. Najbolji igrač dvoboja Young je ubacio loptu u kazneni prostor, Rooney je slučajno promašio loptu, Cassilas je zaplivao u prazno, i u 37. minuti bilo je 2:1.

I u nastavku je Bale pokušavao u nekoliko navrata zaprijetiti golmanu Uniteda, ali bez uspjeha.

Pobjedu Manchestera u 80. minuti potvrdio je meksički reprezentativac Chicharito, napadač koji je Hrvatskoj zabio treći gol na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Real Madrid - Manchester United 1:3 (Bale 27 (p) /Young 21, 37, Chicharito 80)