Tottenham uz pomoć Nike napokon pobijedio!

Tottenham je u ponovljenoj utakmici 5. kola FA kupa uspio pobijediti Stevenage sa 3:1 i izboriti plasman u četvrfinale ovog natjecanja. Niko Kranjčar igrao je do 81.

7.3.2012.
22:34

Šokantno je počela ova utakmica za uglednijeg domaćina, budući da su gosti u 4. minuti dobili priliku da iz jedanaesterca doći u vodstvo. U pogodak je tu idealnu šansu i pretvorio Joel Byrom.

Dugo je nakon toga trebalo Tottenhamu da se sredi i da krene lomiti Stevenage. Jermain Defoe je izjednačio u 26. minuti, ali je sve do 55. minute stajao rezultat 1:1 na semaforu.

szólj hozzá: Tottenham Stevenage 0:1 Byrom

Tada je Tottenham dobio penal, nakon rušenja Garetha Balea. Emmanuel Adebayor je zabio za 2:1, a u 75. je priča završena nakon što je Bale asistirao Defoeu za njegov drugi, a Tottenhamov treći pogodak.

szólj hozzá: Tottenham Stevenage 1:1 Defoe

Recimo da je do 81. minute igrao hrvatski nogometaš Niko Kranjčar, te je nekoliko puta zaprijetio iz slobodnih udaraca, dok je Luka Modrić cijeli ogled pratio s klupe za pričuve.

szólj hozzá: Tottenham Stevenage 2:1 Adebay

U četvrtfinalu Tottenham igra protiv Klasnićevog Boltona.