Prvi puta su trojica različitih argentinskih igrača zabili u jednoj utakmici Premierlige u domaćoj pobjedi Manchester Cityja protiv West Bromwich Albiona 3:1 na Etihadu u 35. kolu.

22.4.2014.
9:16

City je upisao petu uzastopnu ligašku pobjedu u ogledima s West Bromwich Albionom. Nakon dvije uzastopne utakmice bez pobjede, odnosno poraza kod Liverpoola 3:2 i samo remija kod kuće protiv Sunderlanda 2:2, Građani su ovoga puta razveselili svoje navijače, te produljili nadu da bi se ipak mogli dokopati naslova prvaka Engleske.

No, da bi im to pošlo za rukom, moraju nastaviti pobjeđivati i nadati se podbačaju ili podbačajima Liverpoola, od kojeg imaju šest bodova manje, ali i utakmicu manje.

City je protiv West Bromwicha vodio sa 2:0 već nakon 10 minuta igre. Vodeći gol u 3. minuti zabio je Zabaleta, koji je glavom poentirao, nakon što je gostujući vratar Foster odbio loptu nakon udarca Agüera.

Upravo je Sergio Agüero povisio na 2:0 u 10. minuti, preciznim udarcem izvan kaznenog prostora. Bio je to njegov 16. gol ove sezone u Premierligi. Manchester City je u prvih 10 minuta na ligaškim utakmicama ove sezone zabio čak 11 golova, više nego bilo koja druga momčad. Gosti su pogodak nade postigli u 16. minuti iz kontranapada. Dorrans se lijepom varkom oslobodio Clichyja, te je pogodio u kut Hartovog gola.

Konačnih 3:1 postavio je Demichelis nakon kornera u 36. minuti. Albionovi nogometaši ostavili su ga nepokrivenog, pa je argentinski srednji branič bez problema iz blizine poslao loptu u gol. Dodajmo kako je Cityjev motor David Silva u 69. minuti zadobio ozljedu nakon koje je bio iznesen s terena na nosilima. Zasad nije poznato o kakvoj i koliko teškoj ozljedi se radi.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Manchester City – West Bromwich Albion 3-1 (Zabaleta 3, Agüero 10, Demichelis 36 / Dorrans 16)

Redoslijed: 1. Liverpool 80 2. Chelsea 75 3. Manchester City 74 (-1) 4. Arsenal 70 5. Everton 69 … 16. West Bromwich 33 (-1) …