Stadion Vicente Calderon u Madridu svjedočio je spektakularnoj utakmici.

28.1.2015.
14:36

ATLETICO: Oblak - Juanfran, Miranda, Gimenez, Siqueira - Raul Garcia, Gabi, Suarez, Turan - Griezmann, Torres

BARCELONA: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Strijelci: 1:0 Torres (1'), 1:1 Neymar (9'), 2:1 Raúl García (30'), 2:2 Miranda autogol (38'), 2:3 Neymar (41') Nogometaši Atletico Madrida i Barcelone odigrali su sjajnu utakmicu na Vincente Calderonu, dvoboj o kojem će se još dugo pričati. Barca je, ipak, uspjela i u četvrtfinalnom uzvratu Kupa kralja slaviti protiv Rojiblancosa (2:3), i tako ukupnim rezultatom 4:2 osigurala prolaz u polufinale. Ali, idemo redom.

Festival golova u Madridu započeo je povratnik u redove Atletica Fernando Torres zabivši već u prvoj minuti dvoboja, točnije u pedesetoj sekundi utakmice. Nije se dugo čekalo na odgovor Barce, Neymar je u devetoj minuti ekspresno izjednačio na 1:1.

U 30. minuti Atletico je opet poveo nakon vrlo dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca kojeg je realizirao Raul Garcia.

Naime, Juanfran je majstorski gurnuo kroz noge sjajnom Argentincu Mascheranu , koji ga je tijelom srušio na rubu kaznenog prostora. Snimka pokazuje kako je prekrašaj bio više vani nego unutra, ali, glavni sudac je odlučio pokazati na bijelu točku.

Vrlo brzo uslijedio je novi gol. Ivan Rakitić je izveo korner, a stoper Madriđana Miranda je nespretno loptu poslao u vlastitu mrežu. Samo tri minute poslije Neymar zabija svoj drugi pogodak na utakmici. Odličnu akciju kreirali su argentinski čarobnjak Lionel Messi i Jordi Alba, a Brazilcu nije bilo teško lako poentirati.

Nakon sučeva zvižduka igrač Atletica Gabi je napravio veliku glupost udarivši na putu prema svlačionici protivničkog igrača. Zbog toga je dobio crveni karton.

U drugom poluvremenu domaćin je igrao sa igračem manje, i kao takav se nije uspio nametnuti Barceloni koja je iskusno privela utakmicu kraju. Da stvar po Rojiblancose bude gora, u 84. minuti isključen im je i Mario Suarez.

Što se tiče Marija Mandžukića i Rakitića, vrijedi istaknuti kako Mandžo nije ulazio u igru za Atletico, dok je Raketa odigrala vrlo dobru partiju. Trener Barcelone Luis Enrique je Rakitića u 70. minuti izveo iz igre.

Od ostalih uzvratnih utakmica četvrtfinala Kupa kralja, u četvrtak igraju Getafe - Villareal, Athletic Bilbao - Malaga i Sevilla - Espanyol.