OGLAS

U velikom derbiju 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Arsenal odigrali su 2:2 na Anfieldu. Za domaće Redse nije zaigrao Dejan Lovren zbog ozljede prepona.

21.12.2014.
19:06

Na prvi se pogodak na susretu čekalo do posljednje minute prvog poluvremena. Tada je zabio Philippe Coutinho za 1:0 vodstvo Liverpoola.

Tukao je Coutinho prizemno s nekih 14 metara, a njegov je udarac od stative završio u Arsenalovoj mreži. I kada se činilo da će Liverpool na veliki odmor otići s prednošću, Arsenal je uspio izjednačiti u drugoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je bio Mathieu Debuchy glavom.

Akcija kod izjednačujućeg gola nije izgledala obećavajuće, ali je Santi Cazorla nekako uspio glavom prebaciti loptu do Mathiuea Debuchyja, koji uz pomoć odbijanca od glave Martina Škrtela šalje loptu u mrežu.

Arsenal je do potpunog preokreta uspio stići u 65. minuti kada je zabio Olivier Giroud. Francuski je napadač odigrao dupli pas sa Cazorlom, a onda s ruba peterca uspio provući loptu kroz noge Brada Jonesa.

Liverpool je susret završio s igračem manje budući je u sudačkoj nadoknadi pocrvenio Fabio Borini. I netom nakon što su ostali s igračem manje Redsi su uspjeli zabiti za izjednačenje. Adam Lallana ubacio je iz kornera, a najviši u skoku bio je Škrtel, koji je nosio zaštiti povez preko glave budući mu je Giroud raskrvavio glavu slušajno ga nagazivši.

U drugoj odigranoj premierligaškoj utakmici dana Sunderland je u regionalnom TyneWear derbiju slavio u gostima kod Newcastlea s 1:0 golom Adama Johnsona u 90. minuti.