Uzbudljivu utakmicu odigrali su u 5. kolu Premiershipa Leicester City i Manchester United.

21.9.2014.
16:32

S Manchester Unitedom je ove sezone sve moguće. Iako je na pojačanja potrošio 200 milijuna eura, menadžer Luis Van Gaal prima udarac za udarcem, a najnoviji se dogodio kod šestoplasirane momčadi Premiershipa.

Mnogi su uoči utakmice najavljivali preporod velikog Uniteda, koji je ponovno nastupio u respektabilnom sastavu s Van Persiejem, Rooneyem, Di Mariom...

No, Van Gaalove zvijezde je ponovno osramotila tri puta jeftinija momčad, koja je, doduše, u prva četiri kola već uzela skalp Chelseaju (2:0), te odigrala 2:2 protiv Evertona i 1:1 protiv Arsenala.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Počelo je sjajno za Manchester. Već u 16. minuti bilo je 2:0 za goste, a zabili su upravo Van Persie i Di Maria. Jose Leonardo Ulloa uspio je do poluvremena smanjiti zaostatak domaćina, ali činilo se da utakmica ide u samo jednom smjeru - prema pobjedi Uniteda.

Kad je Ander Herrera u 57. minuti zabio za 3:1, svi su već pomislili da je pobjeda favorita osigurana, ali onda je u 62. minuti krenuo uragan Leicestera i serija loših obrambenih reakcija gostiju. Nugent (jedanaesterac) i Cambiasso izjednačili su na 3:3 u samo dvije minute, a Vardy je u 79. najavio veliki preokret golom za vodstvo.

Poraz Uniteda potvrđen je u 83. minuti kad je Tyler Blackett skrivio penal i isključenje, a Jose Leonardo Ulloa s bijele točke postavio konačnih 5:3.