U prvoj utakmici 34.

24.4.2015.
23:33

Lorient je poveo 2:0 golovima Jordana Ayewa i Bellugoua već nakon 14 minuta igre, ali se Marseille uspio vratiti početkom nastavka i izjednačiti na 2:2 golovima Andrea Ayewa i Morela.

Rezultat 2:2 na semaforu stajao je tek jednu minutu, do velike pogreške Marseilleove obrane koju je golom kaznio Philippoteaux. Uspio se Marseille još jednom vratiti golom Batshuayia (76'), ali u završnici je Lorient još dva puta tresao mrežu domaćih. Svoj drugi gol na susretu u 84. minuti je zabio Jordan Ayew, inače bivši igrač Marseillea (između 2009. i 2014. godine), dok je konačan rezultat postavio Autret.

Pobjeda je Lorientu donijela skok na 14. mjesto, s bodom više od 18-plasiranog Eviana koji se nalazi u zoni ispadanja. Marseille drži četvrto mjesto s 57 bodova, ali priliku da ga prestigne imat će u nedjelju St. Etienne ukoliko dobije ili uzme bod kod kuće protiv Montpelliera.