Nogometaši Real Madrida približili su se, barem privremeno, na samo bod zaostatka vodećoj Barceloni. U prvoj utakmici 31.

11.4.2015.
18:29

Real je do vodstva došao u 21. minuti kada je Cristiano Ronaldo pogodio iz slobodnog udarca s 30-ak metara. Aktualnom osvajaču Zlatne lopte to je 38. ovosezonski pogodak u Primeri, ali i prvi iz slobodnjaka nakon više od godinu dana. Točnije, prvi nakon 26. ožujka prošle godine i utakmice protiv Seville.

Na 2:0 je povećao Javier Hernandez deset minuta kasnije na ubačaj Alvara Arbeloe. Zanimljivo, bio mu je to prvi pogodak u Realovom dresu na Santiago Bernabeuu, preostala četiri je zabio u gostima. Popularni Chicharito jako rijetko dobiva priliku kod Carla Ancelottija, ali kad je dobije, zna je iskoristiti. Konačnih je 3:0 u 83. minuti postavio Jese Rodriguez nakon sjajnog solo prodora.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Naš Luka Modrić je bio u početnoj postavi, a igru je napustio u 61. minuti kada ga je zamijenio Lucas Silva. Hrvatski je veznjak ranije ovaj tjedan malo zabrinuo sve u klubu kada je osjetio bol u zadnjoj loži, ali očito se radilo samo o manjem problemu.

Bez ozlijeđenog Marija Mandžukića, Atletico Madrid je na gostovanju kod Malage odigrao neodlučeno 2:2. Antoine Griezmann je u 25. minuti donio vodstvo momčadi Diega Simeonea, da bi 12 minuta kasnije autogolom izjednačio Fernando Torres.

U nastavku su domaći poveli preko Samuela Garcije, da bi konačnih 2:2 u 78. minuti svojim drugim pogotkom večeri postavio Griezmann.