U 23.

28.2.2015.
19:00

U prvom poluvremenu Aubameyang nije iskoristio tri "zicera", Kagawa jednog, a Reus je u 37. minuti pogodio gredu. I u nastavku igrači Borussije nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže. U 58. minuti 19-godišnji vratar Schalkea Timon Wellenreuther zaustavio je udarac Reusa, a u 69. Mkhitaryana.

Ipak, u 78. minuti Aubameyang napokon pogađa za vodstvo Borussije, a potom su Mkhitaryan (79) i Reus (86) potvrdili pobjedu. Koliko su igrači Jurgena Kloppa bili dominantni najbolje pokazuje omjer udaraca na gol, 31:3 u korist Borussije.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Inače, od 13 golova u posljednje četiri utakmice, momčad iz Dortmunda 10 ih je zabila u drugom poluvremenu.

Bayer Leverkusen je kod kuće pobijedio Freiburg sa 1-0 golom Simona Rolfesa (33). Tin Jedvaj još se nije oporavio od ozljede i nije bio u sastavu Bayera, a pričuvni vratar "apotekara" Dario Krešić ostao je na klupi za rezerve.

Stuttgart je remizirao protiv Hannovera (1-1) i ostao je na posljednjem mjestu, dok je Hertha pobjedom 1-0 protiv Augsburga osvojila važne bodove za opstanak u Bundesligi.

Rezultati: Borussia Dortmund - Schalke 3:0 Bayer Leverkusen - Freiburg 1:0 Hoffenheim - Mainz 2:0 Hannover - VfB Stuttgart 1:1 Hertha Berlin - FC Augsburg 1:0

Petak: Bayern - Koln 4:1

Poredak: 1. Bayern 58 2. VfL Wolfsburg (-1) 47 3. Borussia M. 37 4. Bayer Leverkusen 36 5. Schalke 35