Težak se posrtaj dogodio nogometašima Manchester Cityja kojima su nakon ove srijede ostali samo minimalni izgledi u borbi za engleskog naslova.

16.4.2014.
22:53

City je u zaostaloj utakmici 26. kola na svome Etihadu odigrao samo 2:2 protiv ''fenjeraša'' Sunderlanda. ''Građani'' sada imaju šest bodova manje od Liverpoola i četiri od Chelseaja, uz još jednu utakmicu zaostatka. No, čak i ako u njoj dođu do pobjede, i dalje će biti u minusu za Redsima i Bluesima i ostaje im samo tanka nada da će spomenute dvije momčadi značajno kiksati u preostala četiri kola.

Pellegrinijeva je momčad povela već u drugoj minuti kada je Sergio Agüero proigrao Fernandinha, a Brazilac bio precizan iskosa s desne strane. Šok Etihadu je u drugom poluvremenu, pogocima u 73. i 83. minuti, priuštio Connor Wickham, a do kraja je Samir Nasri uspio donijeti domaćima samo mršavi bod.

Veliki se kiks dogodio i Evertonu koji je na svome Goodison Parku izgubio od Crystal Palacea s 3:1. Prekinuta je na taj način serija od sedam uzastopnih pobjeda ''toffeesa'', a osim u Sunderlandu, takvim su raspletom posebno zadovoljni u Arsenalu koji na četvrtom mjestu ima bod više od Evertona i ponovno je bliži plasmanu u Ligu prvaka.

Crystal Palace je poveo golovima Jasona Puncheona i Scotta Danna, nadu domaćima je vratio Steven Naismith, ali onda je u 73. minuti Cameron Jerome zabio i treći gol za goste. Do kraja je Kevin Mirallas samo ublažio poraz Evertona. Za Crystal Palace je ovo četvrta uzastopna pobjeda kojom je gotovo sigurno osigurao ostanak.

Everton - Crystal Palace 2-3 (Naismith 61, Mirallas 86 / Puncheon 23, Dann 49, Jerome 73) Manchester City - Sunderland 2-2 (Fernandinho 2, Nasri 88 / Wickham 73, 83)

Redoslijed: 1. Liverpool 77, 2. Chelsea 75, 3. Manchester City 71 (-1), 4. Arsenal 67, 5. Everton 66...