Novi trener napravio Eduardu isto što i Niko Kovač!

Eduardo da Silva i dalje čeka na svoj pravi nogometni debi u Brazilu. Nogometaši Flamenga u nedjelju navečer su u 12.

28.7.2014.
8:26

Za Flamengo je to tek druga ovosezonska pobjeda, a do nje su stigli bez pomoći donedavnog hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve koji je svih 90 minuta prosjedio na klupi. Podsjetimo, isto se Eduardu dogodilo u dresu hrvatske reprezentacije na otvaranju Svjetskog prvenstva protiv Brazila, što su mnogi ljubitelji nogometa zamjerili izborniku Niki Kovaču.

Novi trener odlučio je Dudua ostaviti na klupi jer po njegovom mišljenju, nije bio sasvim spreman za nastup.

Pobjedu Flamengu donio je gol Alecsandra iz 33. minute, pa je tako trener Vanderlei Luxemburgo svoj četvrti trenerski mandat u klubu započeo trijumfalno.

Duboko u sudačkoj nadoknadi kod Flamenga je pocrvenio veznjak Victor Caceres, ali to nije utjecalo na konačan ishod.

Flamengo je pobjedom napredovao za dvije pozicije i s 10 bodova drži 18. mjesto na ljestvici.

Brazilski nogometaš Kaka "debitirao" je, po drugi put u karijeri, za svoj Sao Paulo ove nedjelje u gostujućem dvoboju 12. kola brazilske Serie A protiv Goiasa.

Sao Paulo je upisao poraz 2-1, ali je Kaka "debitirao" pogotkom. Bivši igrač Milana i Real Madrida zabio je počasni pogodak za svoju momčad u 76. minuti, međutim prethodno tome su Amaral i Bruno Mineiro zabijali za domaćina i priskrbili mu tri boda.

Goias je pobjedom pretekao Sao Paulo na prvenstvenoj ljestvici, te sada ima bod više (20-19).

Podsjetimo, Kaka je ljetos potpisao za američku MLS momčad Orlando, no do ožujka 2015. godine će boraviti u Sao Paulu, s obzirom da se njegova američka momčad službeno priključuje MLS natjecanju tek tada. //www.youtube.com/embed/Gesv_SQfAOE

Atletico Paranaense - Fluminense 0-3 Corinthians - Palmeiras 2-0 Goias - Sao Paulo 2-1 Sport - Atletico Mineiro 2-1 Flamengo - Botafogo 1-0 Gremio - Coritiba 2-3

Redoslijed: 1. Cruzeiro 28, 2. Corinthians 23, 3. Fluminense 22, 4. Internacional 22, 5. Sport Recife 21...18. Flamengo 10...